Kolekcja "Jestem" - Maciej Zień na sezon wiosna - lato 2014

Jak ja się cieszę, że Maciek się odważył! – takimi słowami przwitała mnie Aneta Kręglicka tuż po pokazie Macieja Zienia. Wcale nie chodziło jej o kontrowersyjne miejsce (kościół), lecz o samą kolekcję.

Maciej Zień na sezon wiosna - lato 2014

Kolekcja wiosna – lato 2014, zatytułowana:Jestem Macieja Zienia jest próbą przełamania jego dotychczasowej twórczości - i to bardzo udaną. Maciek zaczął od tkanin – zupełnie różnych od tych, do których nas przyzwyczaił. No właśnie – to jest kolekcja nowego Zienia. Zienia, który nadal ubiera kobieco, ale tym razem zabiera nas w kosmiczną podróż. Zaproponowane przez niego tkaniny to skóra, plastik i jedwab, trochę organtyny.

Maciej Zień tym razem poszedł w minimalizm. Była tylko biel i czerń. Zawsze lubiłam jak Maciek łączy kolory i trochę byłam zawiedziona, że tym razem pokazał ich tak mało. Moje rozczarowanie minęło jednak, kiedy na wybiegu pojawiła się piękna zielona tunika. Ta pikowana tunika z delikatnymi kryształkami Swarovskiego była mistrzowska. Jest dwuwarstwowa – pierwsza warstwa to gąbka, a druga to inteligentny, japoński ortalion, który oddycha jak jedwab i jest wodoodporny! Te zielone elementy kolekcji przełamują prymat bieli i czerni.

Minimalizm przejawia się także w formie. Maciek na nadchodzący sezon proponuje geometryczne kroje, które na pierwszy rzut oka zdają się być proste, jednak w rzeczywistości stanowią niezwykle skomplikowane konstrukcje (przeźroczystości, wstawki z różnych rodzajów materiałów).

Minimalizm i kryształki Swarowskiego - wydaje się to pewną sprzecznością, ale w wydaniu Zienia - nie jest. Kryształki były bardzo delikatne i za każdym razem tworzyły geometryczną, uporządkowaną figurę.

Stałe klientki Maćka na pewno dostrzegły świetnie skonstruowane sukienki, pięknie eksponujące kobiecą figurę. Mi przeszkadzała przeźroczysta organtyna, nadająca sukienkom syreniego kształtu. Wolałabym je widzieć w wersji mini, bez przeźroczystości. I to był jedyny zgrzyt .

Tym razem Maciek pomyślał o butach, które były naprawdę świetne. Zaprezentowane na wybiegu obuwie również jest jego projektu i dostępne będzie w sprzedaży już na wiosnę. Typowo letnie sandałki wykonane są ze skóry, natomiast długie do uda kozaki z odkrytym palcem – z zamszu. Bez tych butów wszystkie stylizacje byłyby niepełne.

Maćku, dziękuję za odwagę i czekam na to, co nam pokażesz w następnym sezonie!

Oto wytypowane przez VU MAG hity tej kolekcji:

1. Sztywna, połyskująca spódnica z lakierowanej skóry

Maciej Zień na sezon wiosna - lato 2014

2. Zielona tunika z gąbki i japońskiego ortalionu, ozdobiona kryształkami Swarovskiego

Maciej Zień na sezon wiosna - lato 2014

3. Biały garnitur w połączeniu ze skórzanymi sandałkami

Maciej Zień na sezon wiosna - lato 2014

W galerii znajdziecie pełną kolekcję Jestem Macieja Zienia na sezon wiosna-lato 2014

ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM
ZOOM

Tematy:

Nieprawidłowy email