Fryzura pod welon

Uczesanie panny młodej musi idealnie współgrać z akcesorium, jakie wybrała na głowę. Jak dopasować upięcie do rodzaju welonu zdradza Ildar Mustakinow, stylista fryzur z salonu Maniewski w Warszawie.

Foto: East News

Hiszpański welon

Długi welon otoczony koronką przykrywa zazwyczaj niemal całą głowę, ale to nie znaczy, że fryzura schodzi na dalszy plan. Wprost przeciwnie – powinno być widać, że pod welonem masz stylowo "zrobione" włosy. Ponieważ jednak hiszpański welon sam w sobie jest dosyć poważny i spektakularny, nie ma co potęgować tego efektu zbyt misternie ułożoną fryzurą. Absolutnie zapominamy o mocno wyczesanych, precyzyjnie ułożonych pasmach, skomplikowanych kokach, piętrowych upięciach czy sztywnej warstwie lakieru. Fryzura ma być naturalna i lekka, a nie taka, jakbyś spędziła 6 godzin u fryzjera, bo to zawsze postarza. Pofalowane, delikatnie skręcone włosy zebrane asymetrycznie na karku w luźny koczek będą wyglądały romantycznie i dziewczęco. Co więcej, taka fryzura sprawdzi się także po oczepinach, gdy już zdejmiesz welon. A gdy twoje włosy lekką zmierzwią się w tańcu, absolutnie nie zaszkodzi to jej urokowi. Jeśli masz odwagę, możesz też zdjąć trochę powagi z samego welonu. Zazwyczaj wpina go we włosy fryzjer. Gdy jednak zrobisz to, dodasz swojemu wyglądowi więcej naturalności i spontaniczności.

Foto: Materiały prasowe Fryzura pod welon

Boho wianek

Duży wianek z prawdziwych kwiatów pasuje do wesela w plenerze, do rozwieszonych pod drzewami lampionów i do bosych stóp… Panna młoda, która się na niego decyduje, przypomina leśną nimfę albo rusałkę. Najlepiej, by do takiej ozdoby, włosy były rozpuszczone, ewentualnie luźno związane na wysokości karku. Pasma powinny być zadbane i błyszczące, wygładzone przy głowie i pofalowane na długościach. Przedziałek – koniecznie pośrodku. W cenie jest lekkość, zwiewność, naturalność, możesz więc przeczesać włosy palcami i delikatnie je zmierzwić, by dodać uczesaniu więcej luzu. Jeśli jesteś blondynką, zdecyduj się na luźne, odrobinę surferskie fale. Klasyczne loki mogłyby wypaść zbyt anielsko, a przez to odrobinę kiczowato. Gdy masz ciemne włosy, możesz sobie pozwolić na nieco silniejsze skręcenie włosów, ale pamiętaj – fale nie mogą być zbyt idealne. Lekko potargane włosy są bardziej sexy. I oczywiście bardziej wpisują się w konwencję boho.

Foto: Materiały prasowe Fryzura pod welon

Toczek z woalką

To ozdoba słodka, ale i wymuszająca określony styl fryzury. By filuternie upięta woalka mogła wysunąć się na pierwszy plan, włosy powinny być wygładzone i wyprostowane, a następnie zebrane gładko w koczek umiejscowiony, w zależności od pozycji toczka, z tyłu głowy lub odrobinę asymetrycznie. Sam koczek, choć spięty ciasno, nie musi już być aż tak dopracowany. Chodzi o równowagę. Lekko zmierzwiony, pozornie niedbale okręcony wokół własnej osi, sprawi, że look, choć nawiązujący do stylu retro, będzie mniej dosłowny, a bardziej zgodny z trendami.

Foto: Materiały prasowe Fryzury pod welon

Subtelny diadem

Opaska z pereł czy minikorona wyglądają bajkowo. A w końcu, jeśli masz przemienić się w księżniczkę, to kiedy, jak nie na własnym ślubie? Wszelkie baśniowe, biżuteryjne ozdoby najlepiej wypadają na tle rozpuszczonych włosów. Pasma mogą być proste, nabłyszczone i wygładzone – wtedy połyskujące akcesoria podkreślą ich naturalne zdrowie i blask. Mogą też być zmierzwione niczym wata cukrowa, co doda ci uroku Marii Antoniny. Jednak uwaga. Druga stylizacja przeznaczona jest wyłącznie dla panien młodych o drobnych, dziewczęcych twarzach i delikatnych rysach. W każdym innym przypadku mogłaby wypaść zbyt przytłaczająco. Unikaj też estetyki panny młodej z lat 80. Loki, misterne upięcie, a do tego jeszcze diadem to prosta droga do przesady.

Foto: Materiały prasowe Fryzura pod welon

A co z fryzurą pana młodego?

Wiadomo, że mężczyźni mają w kwestii fryzury nieco mniejsze pole do popisu. By jednak podkreślić wyjątkowy charakter chwili, pan młody może zdecydować się na przedziałek z boku i wygładzone włosy w stylu angielskiego dżentelmena. Jeżeli nosi brodę, warto u fryzjera nadać jej kształt, a potem nałożyć na nią lekkie, pielęgnujące serum lub olejek.

Tematy:

Nieprawidłowy email