H&M zrobił suknię ślubną za 400 zł.

Szwedzka sieciówka szykuje się do zmiany obyczajów w kwestii organizacji ślubów. Cel: obalić absurdalne marże, jakie nakładają na swoje projekty firmy tworzące kreacje dla panien młodych. Amunicja: suknia ślubna za niecałe 400 zł.

Suknia ślubna od H&M

Kobiety przygotowujące się do ślubu doskonale wiedzą, ile pieniędzy trzeba wydać na suknię ślubną. Wiadomo, wszystko zależy od fasonu i kroju. No i od metki. Ale prawda jest taka, że ceny startują od kilku tysięcy złotych i dochodzą nawet do kilkunastu tysięcy. Brzmi absurdalnie, prawda? W końcu to suknia, którą zakładamy tylko raz w życiu. Jednak firmy specjalizujące się w ich szyciu doskonale wiedzą, co w tej kreacji jest najcenniejsze – i bynajmniej nie chodzi o szlachetny materiał, czy kryształowe ozdoby. Najwięcej płaci się za sentyment i wspomnienia – w tym najważniejszym dniu każda kobieta chce wyglądać wyjątkowo i poziom racjonalności w wydawaniu pieniędzy na ten cel mocno się obniża. I na tym żerują firmy specjalizujące się w szyciu sukien ślubnych.

To właśnie im wojnę wytacza szwedzka sieciówka, proponując w swojej kolekcji suknię ślubną za niecałe 400 zł. Zaprojektowana jest w greckim stylu, zrobiona jest z lekkiego materiału i ma sporo marszczeń. Dekolt ozdobiony jest delikatnym haftem. Projekt jest bardzo klasyczny, dlatego suknia na pewno spełni oczekiwania kobiet, które szukają do ślubu prostej kreacji. Co więcej, suknia pochodzi z kolekcji Conscious, a więc wykonana jest w myśl ekologicznej ideologii, z organicznych i recyclingowanych materiałów.

To nie pierwszy raz, kiedy H&M przymierza się do stworzenia ślubnej kolekcji. Parę lat temu duet Victor&Rolf w swojej kolekcji dla szwedzkiej sieciówki stworzył autorski projekt sukni dla panny młodej. Ozdobiona charakterystyczną dla projektantów kokardą suknia kosztowała wówczas 1300 zł, co w porównaniu do hiszpańskich lub francuskich firm i tak nie było zbyt wygórowaną ceną. Od tego czasu w ofercie H&M nie pojawiła się żadna inna kreacja dedykowana ceremonii ślubnej. Ciekawe, czy propozycja od H&M jest sezonowa, czy zostanie już w katalogu sieciówki na zawsze.

Suknia ślubna od H&M

Tematy:

Nieprawidłowy email