Dżins – król sezonu wiosna-lato 2013

Kultowy model dżinsów Levi’s 501 niedawno obchodził swoje 140 urodziny. Dokładnie 20 maja 1873 roku Levi Strauss i Jacob Davis otrzymali patent, który umożliwił im stworzenie pierwszej pary dżinsów i tym samym rozpoczęcie ery, która trwa do dziś. W sezonie Wiosna-Lato 2013 dżins nosimy od stóp do głów!

Getty Images/Flash Press Media

Dżins to ten rodzaj materiału, który nigdy nie wychodzi z mody. Uwielbiamy go za praktyczność, wygodę oraz miliony stylizacji z nim w roli głównej. Dżinsy to nieodzowny element garderoby każdej kobiety jak i również każdego mężczyzny.

Początkowo dżinsy były obowiązkowym strojem pracowników fabryk. Dopiero za sprawą roli Jamesa Deana w filmie „Buntownik bez powodu” stały się symbolem młodzieńczego buntu w latach 50-tych. Popularność dżinsów rosła aż do lat 90-tych, kiedy to stały się nieodłącznym elementem najmodniejszych stylizacji. Dżins zawładnął modą, a dziś znów przeżywa swoją drugą młodość.

Hit lata 2013 - Słomkowy kapelusz!

Getty Images/Flash Press Media

Wiosna Lato 2013: DSquared2, DKNY, Rebecca Taylor, DKNY

Na sezon Wiosna-Lato 2013 oprócz klasycznych dżinsów należy pamiętać również i o innych dżinsowych częściach garderoby. Latem nie możemy się rozstać z dżinsowymi szortami, jednak również i dla nich istnieje alternatywa! Z szaf warto wyciągnąć dawno już zapomniane dżinsowe spódnice, które w tym sezonie były lansowane przez takie domy mody jak DSquared2 i DKNY.

Getty Images/Flash Press Media

Wiosna-Lato 2013: Tibi, DKNY, Chanel, Rebecca Taylor

Dżinsowe spodnie, spodenki, spódnice czy kurtki… z pewnością każda z nas ma w swojej szafie. To czego niektórym może brakować to dżinsowa koszula bądź bluzka, które w tym sezonie są ultra trendy! Odważniejsze z was mogą je zestawić z dżinsowym dołem, wtedy osiągniemy Denim Total Look jak z wybiegu!

Getty Images/Flash Press Media

Wiosna-Lato 2013: Rebecca Taylor, Tibi, Just Cavalli

Motywem często powtarzającym się na wiosenno-letnich pokazach mody były dżinsowe kamizelki noszone na sukienki lub zwykłe podkoszulki. Dżinsowa kamizelka w połączeniu z romantyczną sukienką, nada stylizacji pazura.

Getty Images/Flash Press Media

Wiosna-Lato 2013: Rebecca Taylor, DKNY, Jean Paul Gaultier

Jedwabne kombinezony już od kilku sezonów przecierają wybiegowe szlaki. Dzisiaj kombinezon powinien się znaleźć w szafie każdej miłośniczki mody i wygody. W tym sezonie, projektanci proponują kombinezony wykonane nie z jedwabiu, ale z dżinsu – propozycja zdecydowanie dla odważnych kobiet!

Getty Images/Flash Press Media

Wiosna-Lato 2013: Balmain, Rebecca Taylor, Chanel, Jean Paul Gaultier

Denim Total Look to trend, który w tym sezonie został wzniesiony na wyżyny popularności zarówno przez projektantów mody jak i gwiazdy show biznesu. Dżinsowe stylizacje znaleźć można u kolekcjach Balmain, Chanel, Jean Paul Gaultier czy Rebecca Taylor. Na ulicach pojawiły się w nich Rihanna, Miroslava Duma, Alexa Chung, Cameron Diaz, Miranda Kerr i Zoe Saldana – jednym słowem dżins skradł serca gwiazd!

Phil Oh/streetpeeper.com

Elin Kling

theblondesalad.com

Chiara Ferragni

Bulls Press

Miroslava Duma

Bulls Press

Rihanna

Tematy:

Nieprawidłowy email