W Dzień Kobiet odważ się na czerwień!

Chyba każda z nas choć raz marzyła o założeniu czerwonej sukienki. Uwielbiają ją gwiazdy, mężczyźni i odważne kobiety. Stała się symbolem wyzwolenia i zmysłowości. Do tej pory nie miałaś okazji by się z nią zaprzyjaźnić? Dzień kobiet to idealny moment!

Foto: East News

Czy dzień kobiet nie jest wystarczającym powodem, by podkręcić swoją kobiecość i poczuć się jak gwiazda? Pomoże Ci w tym czerwona sukienka!

Podobno kolor czerwony działa na mężczyzn niczym afrodyzjak, a kobiecie dodaje odwagi i seksapilu. Symbolizuje on płomienną miłość oraz wszystko co gorące, żywe, pobudzające i namiętne. Amerykańscy naukowcy nie raz przeprowadzali badania nad czerwoną sukienką - wyniki zawsze wskazywały, że kobieta w czerwieni jest dla mężczyzn atrakcyjniejsza, pobudza ich zmysły i rozbudza wyobraźnię. Patrząc na zdjęcia gwiazd z tegorocznej gali rozdania Oskarów, aż trudno się z mężczyznami nie zgodzić - kobiety w czerwieni prezentują się zachwycająco!

Foto: Zdjęcia własne Getty Images / East News / VU MAG Czerwone sukienki z Oscarów

Miłość do czerwieni podziela kamera. W wielu filmach, w których pojawia się postać kobiety niezależnej i zmysłowej, styliści oraz reżyserzy decydują się na ubranie aktorki w czerwoną sukienkę. Zobacz filmowe kreacje, które przeszły już do historii i którymi warto się zainspirować!

1. Marilyn Monroe w filmie „Mężczyźni wolą blondynki”

Czerwona sukienka Marilyn Monroe w filmie „Mężczyźni wolą blondynki” (z którego pochodzi również słynny utwór „Diamonds are a girl’s best friend”) to idealny przykład na karierę stworzonej na potrzeby filmu kreacji. Mało kto oglądał musical z 1953 roku, jednak czerwoną sukienkę Marilyn Monroe kojarzy prawie każdy, i to niezależnie od płci.

Foto: Film "Mężczyźni wolą blondynki" Mężczyźni wolą blondynki

2. Sophia Loren w filmie „Boccacio ’70”

Kobietą, która uwielbia kolor czerwony jest niewątpliwie Sophia Loren. Włoska gwiazda, nie raz pojawiała się w czerwonych kreacjach, nie tylko na planie filmowym. Jej klasyczna sukienka z lat 50-tych do dziś jest naśladowana przez wielu projektantów. Tak samo jak kreacja z filmu „Boccacio ’70”.

Foto: Film „Boccacio ’70” Sophia Loren w filmie „Boccacio ’70”

3. Julia Roberts w filmie „Pretty Women”

Julia Roberts, filmowa Vivian Ward, wybiera czerwoną sukienkę na wielkie wyjście do Opery. Czerwień staje się tu symbolem przepychu i bogactwa, jakim zaczyna otaczać się współczesny Kopciuszek… która z nas nie zazdrościła bohaterce tej sukienki?

Foto: Film "Pretty Woman" Julia Roberts w filmie „Pretty Women”

4. Cameron Diaz w filmie „Maska”

Aktorka pojawia się w filmie w obcisłej, czerwonej sukience, a główny bohater od razu traci dla niej (a może dla sukienki?) głowę. Czerwień podkreśla tu niezależność i pewność siebie Tiny Carlyle.

Foto: Film "Maska" Cameron Diaz w filmie „Maska”

5. Emma Stone w filmie „Gangster Squad. Pogromcy mafii"

W takim filmie nie mogło zabraknąć odważnej i seksownej kobiety w czerwonej sukience. Jest ona tu symbolem wszystkiego, co może mieć w sobie uwodzicielska femme fatale. Nawet Ryan Gosling, nie potrafi się jej oprzeć!

Foto: Film „Gangster Squad. Pogromcy mafii" Emma Stone w filmie „Gangster Squad. Pogromcy mafii"

Tematy:

Nieprawidłowy email