Dawid Woliński dla dzieci!

Czy znany projektant mody może odnaleźć się w dziecięcym świecie? Dawid Woliński udowadnia, że tak. Dziś zaskoczył wszystkich swoją nową rolą.

Foto: Materiały prasowe

Dawid Woliński, znany polski projektant, twórca kreacji na czerwony dywan i wielkie wyjścia, tym razem zaskoczył wszystkich swoim nowym zajęciem. Woliński został dyrektorem kreatywnym Maki Mon Ami, nowej polskiej marki dla dzieci i ich rodziców, stworzonej przez Magdalenę Janowską z butiku Mamissima. Razem zaprezentowali dzisiaj w warszawskim hotelu Bristol efekty wielomiesięcznej współpracy.

Foto: Materiały prasowe - Dawid Woliński i Magdalena Janowska z Maki Mon Ami

Kocyki, pościel, ręczniki, poduszki i naklejki, które zaprojektował dla Maki Mon Ami, pełne są zabawnych, różnokolorowych zwierzaków, które na pewno ucieszą najmłodszych. Mają też w sobie i lekkość, i dowcip, który docenią rodzice.

Bohaterami historyjek są miś Dawid, sowa Pola, lemur Leon i lama Mila. I chyba nie trzeba tu dodawać, z którym z bohaterów projektant najbardziej się identyfikuje.

Foto: Materiały prasowe - Maki Mon Ami

Sam projektant wydaje się najlepszym przykładem tego, że warto pielęgnować w sobie wewnętrzne dziecko. Jego spojrzenie na świat dziecka to czysta radość.

Stworzyłem przedmioty, które będą dzieciom bliskie przez pierwszych kilka lat życia – mówi Dawid Woliński.  – Lubię dzieci, bo mają niesamowitą radość życia. Inspirują mnie, a czasem im nawet zazdroszczę – dodaje.

Foto: Materiały prasowe - Dawid Woliński i kolekcja Maki Mon Ami

Kamila Szczawińska, którą spotkaliśmy na prezentacji, była zachwycona. – Ta kolekcja jest przepiękna. Jeszcze niedawno wszystko było albo różowe, albo błękitne. Dawid odszedł od tych stereotypowych podziałów, bawi się kolorami, wzorami i motywami.

Nie od dziś wiadomo, że dzieciństwo kształtuje nas na całe życie. Dawid Woliński wspomina, że wychowywał się u dziadków. – Całe dnie spędzałem w ogrodzie i jadłem owoce prosto z drzewa. Miałem też prawdziwą gąskę, która co rano czekała na mnie pod drzwiami, a potem chodziła za mną cały dzień po ogrodzie.

Nic dziwnego, że mając tak miłe wspomnienia z dzieciństwa, projektant stworzył przedmioty, które świetnie oddają ducha tej dziecięcej radości i niefrasobliwości.

Foto: Materiały prasowe - Maki Mon Ami

Cała kolekcja została zaprojektowana i wykonana w Polsce, a do produkcji użyto najwyższej jakości certyfikowanych tkanin i bezpiecznych dla dzieci barwników. Maki Mon Ami dostępne jest w sprzedaży od 24.09. 2015 r.

Tematy:

Nieprawidłowy email