Chanel Haute Couture Jesień – Zima 2013/2014

2 lipca zaprezentowano kolekcję Chanel haute couture na sezon jesień – Zima 2013/2014. Karl Lagerfeld nie byłby sobą, gdyby oprócz o kolekcję, nie zadbał o niebanalną scenografię. Pokaz odbył się w zapierających dech w piersiach ruinach teatru w Grand Palais w Paryżu.

Getty Images

Niesamowite przestrzenie doszczętnie zrujnowanej sali teatralnej zaaranżowano na potrzeby pokazu haute couture . Nowoczesna, wręcz futurystyczna kolekcja kontrastowała z industrialną scenografią, potęgując w gościach refleksje na temat upływającego czasu.

Getty Images

W tej kolekcji Karl Lagerfeld postawił na klasyczne kolory: biel, czerń, szarość, granat i pastelowy róż, które przenikają się w kolejnych warstwach ubrań. Tuniki, sukienki i żakiety występują tu w trzyelementowych kompletach. Każdej stylizacji charakteru dodają szerokie paski z różnych tworzyw: od zamszu, poprzez tiul i jedwab, po materiałowe wstążki.

Nowa odsłona klasycznego żakietu Chanel opiera się na usztywnianych ramionach i zawężanych rękawach lub w drugiej wersji - zaokrąglanych ramionach i szerokich rękawach, sztywnych kołnierzykach lub zaokrąglonych dekoltach. Dolne części stroju to przede wszystkim kobiece spódnice – zarówno ołówkowe, jak i w kroju litery A.

Uwagę zwracają geometryczne printy, i misternie wykończone, wielowarstwowe ozdoby, które dają trójwymiarowy efekt ubioru. Wzory 3D zapewne pozostaną charakterystycznym elementem najnowszej kolekcji haute couture Chanel. Naszą uwagę zwróciły ciekawe nakrycia głowy – kapelusze, które poniekąd przypominają elegancką wersję czapki z daszkiem, figlarnie wystawały zza głów modelek.

Getty Images
Getty Images
Getty Images
Getty Images
Getty Images
Getty Images
Getty Images

Tematy:

Nieprawidłowy email