Mocne wejście: ciężkie buty

Szukasz odpowiednich butów na jesień? A może tak „grunge”? To styl nie tylko dla „dziewczyny motocyklisty”. Ciężkie platformy, koturny i masywne obcasy wracają do łask! Królowały już w latach 70. i 90., teraz pojawiają się w nowszej wersji. Podpatrujemy jak nosi je ulica!

Foto: Getty Images

W tym sezonie łączymy kobiecy szyk z topornymi butami. Damskie buty inspirowane rockowym stylem to niekwestionowany hit na jesień! Ciężkie, mocne, wyraziste, a zarazem niezwykle stylowe. Zwracają uwagę swoją masywną konstrukcją, sztywną podeszwą i "męską" elegancją. Nadają trudnego do opisania smaczku, który potrafi całkowicie odmienić każdą stylizację. Już nie musisz cierpieć w szpilkach by wyglądać naprawdę szykownie!

Foto: Getty Images GettyImages-455675818

Masywne ciężkie buty większości z nas kojarzą się z subkulturą punków czy skinheadów. Jednak to się zmienia. Teraz buty w stylu grunge to krzyk mody. Fashionistki je pokochały! Ich rockowy charakter już dawno został przystosowany do mody ulicznej.

Foto: East News EN_01173558_2692

Niektóre z nas ma wiele wątpliwości co do butów na platformie. Jednak pamiętaj, że dzięki nim zyskasz kilka dodatkowych centymetrów, a są stabilne i zdecydowanie wygodniejsze niż szpilki!

Foto: East News EN_01188213_0369

Fankom bardziej klasycznego stylu, których platformy nie przekonują, proponujemy masywne botki na obcasie. Toporność doda unikalnego charakteru stylizacji, a wysoki obcas nieco kobiecości. Możesz pokusić się także o wszelkiego rodzaju ćwieki, frędzle czy sprzączki.

Foto: East News Botki w stylu grunge

Z czym je nosić? Tutaj nie ma żadnych zasad. Łączymy je ze wszystkim. Wbrew pozorom „ciężkie” buty wcale nie muszę oznaczać masywnego stroju. Wręcz nawet na topie są zestawienia, które łączą styl „grunge” z delikatnością, kobiecością. Elegancka spódnica i masywne botki? Jak najbardziej tak! Jak widać, pozornie niepasujące do siebie elementy mogą wyglądać razem perfekcyjnie.

Foto: Getty Images Mocne wejście: ciężkie buty

Buty w stylu grunge to absolutny „must have”. Widzieliśmy je już w poprzednich sezonach, jednak to teraz zdecydowanie śmielej pukają do naszych szaf.

Jednak wszelkiego rodzaju „cięższe” buty – platformy, masywne botki – mimo wielu lat na rynku nadal szokują i uchodzą za obuwie kontrowersyjne. Jedne z nas je kochają, inne nienawidzą. A ty, do której grupy należysz?

Tematy:

Nieprawidłowy email