Modowe origami: Asymetryczna mini

W Twojej szafie zalegają ubrania, których nie miałaś na sobie wieki? Zobacz jak wskrzesić w nich drugie życie! Przerób maxi spódnicę w najmodniejszą, asymetryczną mini!

Foto: Zdjęcia własne Dominika Roman / VU MAG

Prawdopobnie, każda z nas uwielbia chomikować ubrania, które „może jeszcze się przydadzą”. Prawda jest taka, że całkowicie o nich zapominamy, a po kilku latach stają się one niemodne lub po prostu przestają się nam podobać. Zamiast iść od razu do sklepu, przejrzyj swoją szafę w poszukiwaniu zapomnianych skarbów i zastanów się jak można nadać im modnego charakteru. Przedstawiam przepis na modną asymetryczna spódnicę, którą wykonasz w 5 minut!

Foto: Zdjęcia własne Dominika Roman / VU MAG Spódnica przed i po

Albo tak:

Foto: Zdjęcia własne Dominika Roman / VU MAG Spódnica przed i po

W swojej szafie udało mi się odnaleźć starą, plisowaną spódnicę, którą kupiłam „kiedyś w second handzie’”mając oczywiście nadzieję, że moda na plisy jeszcze powróci. Faktycznie tak się stało. Plisy znów zagościły na wybiegach wielu projektantów, w tym jednej z moich ulubionych, Stelli McCartney. Są to jednak nieco inne plisy, niż te w moje szafie….różnią się fasonem i krojem. Dlatego postanowiłam odświeżyć plisowaną spódnicę i skrócić ją z przodu. Po tym zabiegu stała się jedną z moich ulubionych części garderoby (mimo, że wcześniej nie miałam jej na sobie ani razu!). Pasuje zarówno do szpilek, jak i zwykłych trampek i bluzy. Zobacz jak łatwo ją wykonać!

Narysuj na spódnicy linie przypominającą falę - najlepiej zaznacz najpierw miejsce długości spódnicy z przodu, a następnie dorysuj linię do końca.

Foto: Zdjęcia własne Dominika Roman / VU MAG

Wytnij narysowany kształt tnąc tak, by nie zostawić śladów narysowanej linii. Jeżeli masz maszynę,możesz zaszyć dół by się nie strzępił.

Foto: Zdjęcia własne Dominika Roman / VU MAG

Gotowe!

Tematy:

Nieprawidłowy email