Testino i rodzina królewska z wizytą w Bostonie

Prezentowane wcześniej w londyńskiej National Portrait Gallery zdjęcia powędrowały do Bostonu. „Mario Testino: British Royal Portraits” jest kolejną po „Mario Testino: In your face” ekspozycją prac peruwiańskiego guru fotografii w Museum of Fine Arts.

Art&Business
Art&Business

Wśród prezentowanych zdjęć nie mogło oczywiście zabraknąć zdjęć zaręczynowych Kate Middleton i księcia Williama. Specjalna sesja odbyła się w St. James’s Palace. Na wystawie podziwiać można również poruszające zdjęcie księżnej Diany, które zrobione zostało w 1997 roku, na kilka miesięcy przed jej tragiczną śmiercią, a także pierwszą uwiecznioną przez Testino scenę z życia brytyjskiej monarchii – młody książę Edward wraz z babcią, Królową Elżbietą, otoczeni wiwatującym tłumem, celebrują ślub księcia Karola z Dianą. Wśród 15 eksponowanych fotografii znajdziemy również te przedstawiające mniej oficjalne sytuacje, na przykład królową Elżbietę bawiącą się na przyjęciu czy księcia Karola obchodzącego Święta Bożego Narodzenia z synami, Williamem i Harrym.

Art&Business
Art&Business
Art&Business

Mario Testino towarzyszył młodym Windsorom w najważniejszych momentach ich życia, uwiecznił między innymi dwudzieste urodziny księcia Harry’ego i dwudzieste pierwsze księcia Williama. Fotograf dokumentuje losy brytyjskiej monarchii od 1981 roku.

Mario Testino: British Royal Portraits

Museum of Fine Arts, Boston

do 16 czerwca

Tematy:

Nieprawidłowy email