Tate pobiła rekord!

To był rekordowy rok dla londyńskiej galerii Tate Modern. Wystawy zobaczyło 5,3 miliona widzów, czyli o 9,5% więcej niż rok wcześniej. Oszałamiającą liczbę gości przyciągnęła retrospektywa Damiena Hirsta.

Zdjęcia vuMag BlueServices

Zainteresowanie prezentowaną od 4 kwietnia do 9 września 2012 roku ekspozycją przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów – była najczęściej odwiedzaną wystawą indywidualną w całej historii galerii i zgromadziła 463 tysiące widzów. Prezentacja twórczości Hirsta była częścią London 2012 Festival - imprez kulturalnych towarzyszących Igrzyskom Olimpijskim. Niewątpliwie liczba zagranicznych turystów, którzy przyjechali dopingować swoich sportowców i przy okazji zwiedzali galerię polepszyła znacząco jej wyniki.

Również Tate Britain odnotowała wzrost liczby zwiedzających - 1,5 miliona osób w ciągu roku to wzrost w stosunku do 2011 roku o 4,3%.

Londyńska galeria sztuki nowoczesnej Tate Modern jest jednym z pierwszych na świecie miejsc prezentujących instalacje, performase i filmy. Razem z Tate Britain, Tate Liverpool oraz Tate St Ives, Tate Modern wchodzi w skład dawnej Tate Gallery, od 2000 roku funkcjonującej pod nazwą Tate.

Tematy:

Nieprawidłowy email