Top Lista Osobista #51: Sylwia Wamej

Listopad jest dla mnie najbardziej szarym miesiącem w roku. Osładzam go sobie herbatą z sokiem malinowym, muzyką, którą lubię, filmem czy wystawą. Zobaczcie, co tym razem znalazło się na mojej Top Liście Osobistej.

Foto: Zdjęcia własne VU MAG

Serial "Belfer"

Chyba żaden polski serial nie wkręcił mnie tak bardzo, jak "Belfer". Z rodzimych seriali podobał mi się "Pakt", czy "Wataha", jednak to "Belfer" sprawił, że na każdy odcinek czekam jak dziecko na prezent pod choinką. Chyba nie tylko ja, bo szał na "Belfra" ogarnął wszystkie siostrzane redakcje Onetu.

Historia serialu jest trochę "Twin Peaksowa". Śmierć młodej dziewczyny wstrząsa mieszkańcami miasta Dobrowice. W tym samym czasie zjawia się Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr), który jest nauczycielem języka polskiego. Postanawia rozpocząć własne śledztwo. Oglądając kolejne odcinki, widz ma wrażenie, że w tym zabójstwie maczał palce każdy mieszkaniec Dobrowic...

Siłą produkcji Łukasza Palkowskiego jest bardzo dobry scenariusz i obsada w postaci świetnego Macieja Stuhra, Magdaleny Cieleckiej, Łukasza Simlata, Pawła Królikowskiego czy Grzegorza Damięckiego. W niedzielę finałowy odcinek serialu i chyba wszyscy zadają sobie jedno pytanie: "Kto zabił?". Czekam z niecierpliwością na 10. odcinek i na drugi sezon "Belfra".

Foto: Materiały prasowe "Belfer"

Wystawa TEXTIFOOD

Niedawno miałam okazję zobaczyć wystawę Textifood, zorganizowaną w Pałacu Kultury i Nauki. Na wystawie można zobaczyć odzież, akcesoria i przedmioty, które są efektem współpracy naukowców i projektantów w dziedzinie promowania i ponownego wykorzystania zasobów naturalnych w sektorze tekstylnym oraz modzie.

Muszę przyznać, że niektóre projekty zrobiły na mnie ogromne wrażenie, jak na przykład suknia zainspirowana kwiatem chmielu, ale też projekty wykonane z m.in. włókien pozyskanych z owoców pomarańczy, skorupiaków oraz kawy. Wystawę TEXTIFOOD można oglądać do 30 listopada na 4. piętrze PKiN. Wstęp jest bezpłatny.

Koncert The XX

Za kilka dni przeniosę się w świat delikatnych dźwięków oraz intymnych, ciepłych, ale i smutnych utworów. Wszystko za sprawą koncertu angielskiego trio The XX. Romy, Olivier i Jamie wystąpią przed warszawską publicznością 1 grudnia w Nowym Teatrze.

Do tej pory zespół wydał dwa bardzo dobrze przyjęte przez krytyków albumy. Oba sprzedały się w blisko 2,5 milionowym nakładzie. Teraz pracują w studiu nad swoim trzecim, wyczekiwanym krążkiem. Trasa koncertowa m.in. w dwóch miastach Polski (Poznaniu i Warszawie) jest zapowiedzią nowego wydawnictwa. Jestem bardzo ciekawa tego koncertu!

Foto: Materiały prasowe The XX

Instagramowy profil Eleonory Mararo

Jak już pewnie nie raz wspominałam, Instagram jest dla mnie kopalnią rozmaitych inspiracji. Tym razem wpadłam na profil włoskiej projektantki torebek i fanki retro - Eleonory Mararo. Muszę przyznać, że absolutnie urzekły mnie jej stylizacje retro w klimacie lat 50: rozkloszowane spódnice, eleganckie płaszczyki i koszule, które pokazane są na klimatycznych fotografiach. Polecam wam z całego serca profil Eleonory: https://www.instagram.com/eleonora_mararo/

Tematy:

Nieprawidłowy email