Studenci poznańskiej szkoły na London Fashion Week

Studenci i absolwenci poznańskiej School of Form zostali wyróżnieni kwalifikacją do wystawy głównej w ramach International Fashion Showcase – festiwalu towarzyszącego London Fashion Week. Zobaczcie szczegóły!

Foto: Materiały prasowe

Wystawa "Waste Not" zorganizowana została przez Instytut Kultury Polskiej, Instytut Adama Mickiewicza oraz School of Form. To kolekcje dziewięciu młodych projektantów: Agaty Birek, Agnieszki Tomczak, Anny Kujawskiej, Jagody Frycy, Kasi Kwiatkowskiej, Michała Wiśniewskiego i Nataszy Rogozińskiej.

Foto: Materiały prasowe Wystawa "Waste Not"

Kuratorzy „Waste Not”, Wojciech Dziedzic i Agnieszka Jacobson-Cielecka, spośród prac dyplomowych i semestralnych School of Form wybrali te, które najcelniej odpowiadają na hasło tegorocznego International Fashion Showcase – Local/Global.

Wystawa „Waste Not” to wybór projektów studentów specjalności fashion design z ostatnich dwóch semestrów.

– Dokonując selekcji prac do oceny jury festiwalowego, zauważyłem niezwykle często występującą w projektach fascynację starymi technikami: koronką, makramą, malowaniem na jedwabiu – komentuje Wojciech Dziedzic, kurator wystawy i zarazem kierownik specjalności fashion design w School of Form – Studenci odważnie korzystają z istniejących ubrań jako punktu wyjścia do tworzenia własnych kolekcji, manifestują lokalny patriotyzm, nie wahają się stawiać niewygodnych pytań. Wystawę "Waste Not" można będzie zobaczyć w dniach 17-21 lutego w Somerset House w Londynie.

Tematy:

Polecamy także:

Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Komentarze

~Dorota : Widzę że na polskim rynku wyrasta nowy leader w śród szkół projektowania. Do tej pory ASP w Łodzi było najbardziej kreatywnym miejsce, chociaż trochę przestarzałym. Dobrze że powstają prywatne nowoczesne uczelnie kształcące projektantów bo to może tchnie powiew świeżości na rynku.
https://lowcamarek.blogspot.com
13 lut 17 22:09
Liczba głosów:0
0%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Nieprawidłowy email