Projektantka Michelle Obamy bojkotuje Melanię Trump

Sophie Theallet to francuska projektantka, która ubierała Michelle Obamę. Jak się okazuje, Theallet nie będzie tworzyć kreacji dla przyszłej Pierwszej Damy – Melanii Trump. Projektantka w opublikowanym oświadczeniu namawia również innych projektantów, aby przyłączyli się do jej bojkotu. Zobaczcie dlaczego.

Foto: East News

Sophie Theallet nie zamierza zajmować się garderobą Melanii Trump. Francuzka w specjalnym oświadczeniu napisała powody, dla których nie chce ubierać żony Donalda Trumpa.

Foto: East News Sophie Theallet

-Retoryka rasizmu, seksizmu i ksenofobii, którą prezentował jej mąż w swojej kampanii, jest niezgodna z wartościami, które wyznaję. Jako niezależna marka na rynku, traktujemy nasz głos jako wyraz naszych artystycznych i filozoficznych poglądów. Marka Sophie Theallet jest przeciwko wszelkiej dyskryminacji i uprzedzeniom. Nasze pokazy mody, kampanie reklamowe i stylizacje gwiazd były zawsze świętem różnorodności i refleksją nad światem, w którym żyjemy-napisała projektantka w swoim apelu i dodała:- Jako imigrantka w tym kraju, miałam szczęście i możliwość spełnić wiele swoich marzeń. Ubieranie Pierwszej Damy Michelle Obamy przez ostatnie osiem lat było dla mnie zaszczytem. Dzięki niej nasza marka stała się rozpoznawalna i szanowana na całym świecie.

Foto: East News Melania Trump

Sophie dodała również, że nie zamierza ubierać, ani też wspierać pierwszej przyszłej Damy USA. Poprosiła również o to samo swoich kolegów i koleżanki po fachu.

Foto: East News Michelle Obama

To już kolejna osoba z branży mody, która postanowiła nie wspierać rodziny Trumpów. Wcześniej kreatorka mody Kaelen Haworth, powiedziała, że część swoich dochodów przeznaczy na organizacje opozycyjne wobec prezydenta-elekta. Z kolei przez wyborami po raz pierwszy w historii Vogue postanowił głośno opowiedzieć się za jednym z kandydatów i wsparł Hillary Clinton.

Tematy:

Nieprawidłowy email