Rusza Warsaw Fashion Film Festival

W środę w Warszawie 6 marca rusza Warsaw Fashion Film Festival, jedyne takie wydarzenie w Polsce dedykowane tylko modzie.

Zdjęcia vuMag BlueServices

W przeglądzie pokazane zostaną wyselekcjonowane, najlepsze światowe produkcje, często będące premierami w Polsce.

W ramach Festiwalu organizowany jest również konkurs na najlepszą etiudę zrealizowaną przez polskich twórców (film autorski, artystyczny, którego głównym bohaterem jest moda). Celem Festiwalu jest stworzenie nowej kategorii, która będzie połączeniem świata mody i filmu. Dlatego oprócz pokazów najlepszych światowych dokumentów o modzie i promocji młodych, polskich twórców, ważnym elementem Festiwalu są warsztaty oraz wykłady filmowców i kreatorów mody.

Na festiwalu zostaną zaprezentowane najważniejsze zdaniem organizatorów filmy o modzie tego i poprzedniego roku. Głównym wydarzeniem festiwalu będzie projekcja pełnometrażowego dokumentu portretującego życie i twórczość słynnej redaktorki działu mody w magazynie Harper’s Bazaar, naczelnej Vogue’a – Diane Vreeland.

Warto zwrócić uwagę również na Beyond Biba: A Portrait of Barbara Hulanicki, przybliżającego postać założycielki legendarnego sklepu Biba, który zmienił oblicze brytyjskiej mody w latach 60. W programie znajdziecie kilkadziesiąt filmów długo i krótkometrażowych

Warsaw Fashion Film Festival to nie tylko projekcje filmów ale również warsztaty.

Ich program już za chwilę znajdziecie na oficjalnej stronie tego wydarzenia: http://w3f.pl

Warsaw Fashion Film Festival startuje 6 marca i potrwa 4 dni.

Polecamy także:

Tematy:

Nieprawidłowy email