Regulacja brwi – zrobisz to sama!

Stanowią niezastąpioną oprawę oczu. Chronią je przed potem i kurzem. Potrafią zmienić wyraz naszej twarzy, złagodzić ostre rysy, odmłodzić, a nawet optycznie zmodyfikować wielkość nosa czy oczu. Brwi – bo o nich mowa – to ważny element naszego wyglądu. Jak dobrać ich kształt i wydepilować, by były idealne?

Brwi – jak nadać im odpowiedni kształt?

Kształt brwi powinien być dopasowany do owalu naszej twarzy. Jeśli jest ona okrągła, wysmuklimy i wydłużymy ją trójkątnymi łukami. Twarz podłużną optycznie skrócimy szerokimi wygiętymi w delikatny łuk brwiami, trójkątnej zaś przywrócimy dobre proporcje łagodnymi liniami z unoszącymi się końcówkami, które zwężą zbyt szerokie czoło. Kwadratowa twarz najlepiej wyglądać będzie z prawie prostymi i opadającymi w dół brwiami, owalna zaś z naturalnie wygiętym i nieco cieńszym na końcu łagodnym łukiem.

Depilacja brwi – know how

Regulację brwi przy odrobinie cierpliwości możemy wykonać samodzielnie w domu. Najlepiej zrobić to pęsetą – lepiej nie ryzykujmy z woskiem, który mocno naciąga delikatną skórę wokół oczu, a źle nałożony zniweczy plany uzyskania pożądanego kształtu. Gotowe do działania? Oto plan gry:

  1. Nim zabierzemy się do wyrywania włosków, musimy zadbać o higienę. Starannie myjemy ręce, dezynfekujemy pęsetę, a włoski przecieramy tonikiem – odtłuszczone będą wychodzić lepiej. Jeśli boimy się bólu, wystarczy przetrzeć łuki brwiowe kostkami lodu – sprawią, że dyskomfort będzie mniejszy.
  2. Wyznaczamy początek, długość i szczyt łuku. Brew powinna zaczynać się mniej więcej od skrzydełka nosa (choć przy zbyt szerokim nosie musi być przesunięta do środka twarzy, by nie zaczynała się np. w połowie powieki), kończyć się zaś tam, gdzie wypadnie linia łącząca skrzydełko nosa z zewnętrznym kącikiem oka. Szczyt łuku powinien znajdować się na około 2/3 jego długości. Nie pozostawiajmy zbyt dużej odległości między brwiami, gdyż optycznie powiększymy nos.
  3. Grubość brwi także jest ważna. Pamiętajmy, że supercienkie kreski dawno są już passe, a mocno krzaczaste łuki – mimo że lansowane przez niektórych stylistów – zwykle dobrze wyglądają jedynie na sesjach zdjęciowych.
  4. Rozczesujemy brwi szczoteczką. Włoski wyrywamy szybkimi ruchami przy samej skórze, zgodnie z kierunkiem ich wzrostu.

Podkreślanie brwi – makijaż

Odpowiednio wydepilowane brwi można podkreślić za pomocą makijażu. Będzie on szczególnie ważny, jeśli włoski są zbyt rzadkie lub jasne.

Gdy jedne z nas narzekają na zbyt bujne brwi, inne martwią się włoskami, które odrastają za wolno i niezbyt gęsto (co często jest pokłosiem nadmiernej depilacji w przeszłości). Gdy tym pierwszym wystarczy zwykła regulacja, drugie muszą uciekać się do sztuczek, które optycznie zagęszczą brwi i nadadzą im wymarzony kształt. Na szczęście makijażowych trików jest na to wiele – wśród nich rysowanie cieniutkich kreseczek imitujących włoski kredką do oczu w odpowiednim odcieniu. A co jeśli zmęczone jesteśmy powtarzaniem tej czynności każdego poranka? Możemy zastanowić się nad zrobieniem makijażu permanentnego – korekta kształtu brwi jest jednym z najczęstszych zabiegów, które wykonuje się w gabinetach.

Zbyt jasne brwi? To żaden problem! Przyciemnimy je bez kłopotu zwykłym cieniem do powiek, kredka do oczu lub jednym z wielu kosmetyków kolorowych dedykowanych wyłącznie brwiom. Jeśli jednak nie mamy ochoty na codzienną zabawę z brwiami, możemy zafarbować je henną – efekt utrzyma się do 2–3 tygodni.

Pielęgnacja brwi

Piękne zadbane brwi to nie tylko kwestia odpowiedniej depilacji i makijażu. Jeśli chcemy cieszyć się zdrowymi lśniącymi włoskami, musimy pamiętać o regularnej pielęgnacji. Na szczęście zajmuje ona jedynie chwilkę – wystarczy sięgnąć po jeden z wielu dostępnych na rynku preparatów odżywiających brwi. Doskonale sprawdzą się także kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji rzęs.

Tematy:

Nieprawidłowy email