PETA protestuje na Tygodniu Mody w Londynie

Pokazy mody rozpoczynające Fashion Week w Londynie poprzedził protest PETA. Organizacja walcząca o prawa zwierząt nie chce, aby do produkcji akcesoriów używane były skóry z krokodyli.

Foto: East News

PETA zawitała do Londynu, aby podczas trwającego Fashion Weeka przeprowadzić strajk. Trzy kobiety ubrane w bikini i maski krokodyli trzymały transparenty w kształcie luksusowych torebek.

Foto: East News PETA prosestuje podczas Fashion Weeka w Londynie

Hasła, które głosi PETA, odnoszą się do zaprzestania używania skór z krokodyli do produkcji luksusowych torebek i akcesoriów. To właśnie torebki, płaszcze czy buty ze skóry krokodyla generują największy dochód w domach mody i są jednymi z najbardziej pożądanych rzeczy przez fanów mody.

Foto: East News PETA w Londynie

Niestety okrucieństwo, jakie funduje się zwierzętom w procesie pozyskiwania skór, jest przerażające. Warto podkreślić, iż PETA zdemaskowała niedawno hodowlę krokodyli w Wietnamie. Zwierzęta po pozbawieniu skóry jeszcze żyły. Pokazuje to mocne wideo, które zrealizowała organizacja.

Foto: East News PETA w Londynie
Foto: East News PETA protestuje na Fashion Weeku

Organizacja zapowiada, że będzie w dalszym ciągu skupiać się na branży mody i przeprowadzać protesty i kampanie. – Chcemy zmusić ludzi z branży mody, aby widząc kolekcje, zastanowili się, skąd pochodzą skóry i w jakich warunkach usunięto je zwierzętom – powiedziała Ingrid Newkirk, założycielka PETA.

Tematy:

Nieprawidłowy email