Oto najbardziej wysportowana babcia świata

Ernestine Shepherd nie bez powodu nazywana jest najbardziej wysportowaną babcią świata. 80-letnia mieszkanka Stanów Zjednoczonych jest najstarszą na świecie kulturystką.

Foto: Materiały prasowe

Ernestine Shepherd mimo swojego wieku może pochwalić się doskonałą figurą i formą. Choć skończyła 80 lat, nie jest zwyczajną babcią. Amerykanka jest kulturystką, która kilka lat temu trafiła do księgi rekordów Guinnessa.

Foto: Materiały prasowe Ernestine Shepherd

Ernestine zaczęła uprawiać sport dopiero w wieku pięćdziesięciu kilku lat. Zainspirowana przez siostrę regularnie ćwiczyła. Jednak gdy siostra Shepherd zmarła, kobieta przestała ćwiczyć i dbać o swoje ciało. Ponownie zaczęła to robić, gdy dowiedziała się, że ma bardzo wysokie ciśnienie krwi.

Foto: Materiały prasowe Ernestine Shepherd

Pytana o sekret swojego sukcesu, konsekwentnie odpowiada: „dyscyplina”. Ernestine codziennie wstaje o 3 nad ranem i przebiega 130 km tygodniowo. Prowadzi zdrowy tryb życia i dietę, składającą się z warzyw, kurczaka, jajek oraz dużej ilości wypijanej wody. Trzeba przyznać, że takiej sylwetki może jej pozazdrościć niejedna dużo młodsza kobieta.

Tematy:

Nieprawidłowy email