Moda z Twin Peaks

Kto z nas nie pamięta charakterystycznej muzyki Angelo Badalamentiego przed każdym odcinkiem, przystojnego Agenta Coopera, czy doskonałych stylizacji z lat 90. Miasteczko Twin Peaks powraca, a my przyglądamy się nieco surrealistycznej modzie i aurze, którą David Lynch wykreował przy pomocy Patricii Norris.

Foto: Materiały prasowe

Informacja o kolejnej serii kultowego serialu Twin Peaks obiegła świat w zeszłym roku, a fani Davida Lyncha wstrzymali oddech. I kiedy rzeczywiście reżyser potwierdził, że trwają przygotowania do nowego sezonu, czekaliśmy tylko na datę premiery. To już oficjalne, trzeci sezon Twin Peaks powróci latem 2017 roku.

Miasteczko Twin Peaks od lat jest kultowym serialem, który inspiruje projektantów i artystów. Doskonale dobrane kostiumy, oddają klimat i aurę mody z lat dziewięćdziesiątych. Kostiumografką i stylistką pierwszych sezonów była zmarła w 2015 roku Patricia Norris, która otrzymała za swoją pracę  w Twin Peaks nagrodę Emmy Awards. To właśnie współpraca z Davidem Lynchem przyniosła jej największy rozgłos.

Czekając na premierę kolejnego sezonu, wielu projektantów już sięgnęło po kultowe stylizacje z lat 90. Nie tak dawno głośno było o kolekcji polskiej marki PLNY Lala, która z okazji powrotu serialu, postanowiła przygotować limitowaną kolekcję, inspirowaną Twin Peaks. Christian Louboutin również podkreślił swoją fascynację mrocznym klimatem serialu, projektując w marcu 2016 roku kopertówkę o nazwie Shoepeaks Minaudière Black Metal.

My również postanowiliśmy nieco przybliżyć wam modę z Twin Peaks.

Agent Cooper i moda na garnitur

Agent Cooper jest dżentelmenem, a jego styl idzie w parze z zawodem, który wykonuje. To bohater uwielbiany przy kobiety, który zawsze ma na sobie doskonale wyprasowaną koszulę i kolorowy krawat.  Jego styl nie zmienia się przez wszystkie odcinki, a jednak, ma w sobie coś urzekającego.

Foto: Materiały prasowe Agent Dale Cooper

Bobby Briggs i moda na łączenie

Przywodząc na myśl lata 90, trudno pominąć flanelowe koszule w kraty i longsleeve, często zakładany pod T-shirt. Takie stylizacje w serialu najczęściej nosił Bobby Briggs, ulubiony chłopak Laury Palmer. Charakteru typowego bad boya dodawały mu wiązane w pasie koszule.

Foto: Materiały prasowe Bobby Briggs

Donna Hayward i oversize‘owy sweter

Donna jest postacią typowej „cool girl“ z lat 90. Jej stylizacje opierają się na dużych, oversize‘owych swetrach i kurtkach bomberkach. Charakteru dodają bohaterce krótko obcięte włosy – fryzura bardzo popularna w tamtym czasie.

Foto: Materiały prasowe Donna Hayward

James Hurley i styl motocyklisty

Lata 90. to również moda na skórzane kurtki i dżinsy. James Hurley to główny bohater, który w serialu najczęściej porusza się na motocyklu. Z tego względu jego stylizacja to najczęściej skórzana, czarna kurtka z futerkiem przy kołnierzu i ciężkie buty.

Foto: Materiały prasowe James Hurley

Bob i dżinsowe kamizelki

Bohater Twin Peaks uwielbia denim, który zestawia z prostymi T-shirtami i luźno rozpuszczonymi włosami. Jego znakiem rozpoznawczym jest jednak dżinsowa kamizelka.

Foto: Materiały prasowe Bob

Akcesoria Audrey Horne

Audrey to jedna z najlepiej ubranych bohaterek Twin Peaks, która stawia na najdrobniejsze szczegóły. Często nosi charakterystyczne buty oxfordki i garsonki. Nic dziwnego, w końcu jej ojciec jest właścicielem domu towarowego.

Foto: Materiały prasowe Audrey Horn

Tematy:

Nieprawidłowy email