Red Door Spa

Bardzo mi się podobał Magnolia Pedicure! Nie mogę się doczekać, kiedy przyjdę do was z moją córką – pisze zadowolona Debbie na profilu facebookowym Red Door Spa. Tam nawet najbardziej wybredne mieszkanki Upper East Side znajdują wszystko to, czego chcą. Kiedy leżą z maseczką nawet nie myślą o tym, że obmyśliła to dla nich jedna kobieta – Florence Graham, znana jako Elizabeth Arden.

EAST NEWS

Skazana na sukces

Florence przybyła do Nowego Jorku na początku XX wieku nastawiona na sukces. Jako, że jej głównym zainteresowaniem było upiększanie, znalazła pracę w salonie kosmetycznym Eleanor Adair. Tam szybko nauczyła się wykonywać zabiegi i w 1909 roku otworzyła własny salon. Kiedy zobaczyła lokal na drugim piętrze kamienicy na skrzyżowaniu Piątej Alei z Czterdziestą Drugą Ulicą wiedziała, że to idealne miejsce. Salon, obok modnego magazynu Bergdorf & Goodman i popularnych restauracji, od razu przyciągnął klientki.

Po zaledwie czterech latach Florence, już jako Elizabeth Arden stała się najbardziej liczącą się firmą kosmetyczną. Wygrywała z konkurencją, wprowadzając do oferty zabiegi fryzjerskie, ćwiczenia gimnastyczne, jogę, a także sprzedaż bielizny. Oferowała nowości – kąpiele parafinowe, jej ulubione ujędrniające masaże twarzy, maszyny redukujące obwód w biodrach, Wiedeńskie Maseczki Piękności, podczas których mięśnie twarzy były podgrzewane za pomocą prądu. Elizabeth już wtedy wiedziała, że klientki przyciągnie do miejsca, które będzie w stanie zaoferować im wszystko, czego potrzebują.

Przepis na piękno

Salony z powodzeniem kontynuują misję założycielki. Flagowy salon przy Piątej Alei (już z pięcioma gwiazdkami) po 80 latach zmienił lokalizację i przeniósł się dwie przecznice dalej, do luksusowego Ferragamo Building. Nowoczesny, ale przytulny, z przygaszonym światłem, marmurem, szkłem, przewagą beżu i szarości, z czerwonymi dodatkami sprawia, że klientki czują się komfortowo.

Red Door Spa zatrudnił najlepszych fryzjerów i wizażystów, w tym Rebeccę Restrepo, która malowała Michele Obamę i Gwyneth Paltrow. Spa oferuje zabiegi na twarz i ciało, maski ze stymulującym mięśnie masażem, zabiegi fryzjerskie, pielęgnację paznokci i makijaż. Otwarty w lipcu tego roku drugi punkt na Manhattanie – w hotelu The Chatwal ma też salę fitness. Brzmi znajomo? No cóż, jeśli coś jest dobre, to po co to zmieniać?

Sprawdzona jakość

Nic nie wywoływało szerokiego uśmiechu na twarzy Elizabeth jak zeszyt wypchany po brzegi zapisami na zabiegi pań z elity. Nie omieszkała wspominać w prasie, że za patronką uznaje księżną Yorku, która była stałą klientką salonu w Londynie, a po koronacji przyjmowała kosmetyczki w pałacu. Pamela Churchill, synowa Churchilla uwielbiała zabiegi upiększające i odchudzające. Nie żałowała sobie ich u Arden, mimo problemów finansowych. Elizabeth najwyraźniej wystarczał splendor, jaki jej zapewniała taka klientela, więc Pamela miała otwarty rachunek, zerowany pod koniec każdego miesiąca. Dziś salony to ulubieńcy nowojorskiej elity, gwiazd i redaktorek pism urodowych.

Red Door Spa przy Piątej Alei zostało wyróżnione przez In Style za świetną koloryzację. Punkt w hotelu The Chatwal został nazwany najlepszym nowym salonem spa przez SpaFinder Wellness. Spa w Fairfax otrzymało wyróżnienie Allure za najlepszy masaż.

Jaki jest sekret ich nieustającej popularności? Red Door Spa to nowoczesne salony z ponad 100 letnią tradycją. I tak jak Debbi, która przyprowadzi swoją córkę, tak też zrobią kolejne kobiety. To tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Tematy:

Nieprawidłowy email