Oto Lizzy Howell:15-letnia balerina plus size

Z baletem kojarzone są szczupłe dziewczyny niczym Natalie Portman w filmie „Czarny łabędź”. Baletnicą można jednak zostać, posiadając nieco krąglejsze kształty. Przykładem jest 15-letnia Lizzy Howell – balerina plus size.

Baleriną można być bez względu na rozmiar. Motywacją dla dziewcząt, które nie mają superwiotkich ciał, a chcą ćwiczyć balet, jest 15-letnia Lizzy Howell. Nastoletnia Amerykanka choruje na rzekomego guza mózgu, inaczej zespół wzmożonego ciśnienia śródczaszkowego, który oznacza wzrost ciśnienia wewnątrz czaszki ponad normę.

Jednym z objawów choroby jest pogorszenie się wzroku, który niestety dotknął Lizzy. Oprócz tego dziewczyna walczy z nadwagą, co zdecydowanie przeszkadza jej w tańcu. Lizzy nie poddaje się. Od 10 lat trenuje balet i mimo złośliwości ze strony branży udowadnia, że taniec zarezerwowany jest dla wszystkich, nie tylko dla szczupłych dziewczyn.

Na swoim Instagramie 15-letnia Lizzy publikuje filmiki i zdjęcia z treningów. Hitem jest wideo, na którym pokazuje, jak tańczy. Ostatnio Lizzy została twarzą kampanii "Dancing for You", propagującej taniec wśród osób niepełnosprawnych.

Tematy:

Nieprawidłowy email