Kultowa Barbie skończyła 58 lat

Barbie skończyła kilka dni temu 58 lat. Najsłynniejsza lalka świata została stworzona przez amerykańską bizneswoman Ruth Handler 1958 r. Tak zmieniała  się na przestrzeni lat.

Foto: East News

Barbie ma już 58 lat. Stworzoną przez Ruth Handler lalką bawiło się wiele pokoleń, a na przestrzeni lat Barbie bardzo się zmieniła.

Foto: Materiały prasowe Barbie skończyła 58 lat

Pierwsza wersja zabawki zadebiutowała 9 marca 1959 r. na nowojorskich targach zabawek. Mało kto wie, że pełne imię Barbie to Barbara Millicent Roberts. Barbie ma chłopaka – Kena, trzy młodsze siostry i dwie przyjaciółki.

Foto: Materiały prasowe Barbie jako astronautka

Barbie, choć kochana przez dziewczynki na całym świecie, spotkała się z dość skrajnymi opiniami na swój temat. Przylgnął do niej wizerunek słodkiej i głupiutkiej blondynki, promującej nadmierną szczupłość.

Producenci Barbie aby z nim zerwać, tworzyli lalki mające bardzo różne profesje, kształty wzrost, czy kolor skóry. W ubiegłym roku można było kupić m.in. Barbie astronautkę oraz przedsiębiorcę. Kultowa lalka nie jest już tak chuda, jak kiedyś. Producenci nadali jej nowe, bardziej kobiece kształty.

-Od 58 lat Barbie odzwierciedla otaczającą nas rzeczywistość (...) Różnorodność sylwetek, karnacji i stylów pozwala dziewczynkom wybrać lalkę, która najbardziej im odpowiada -Powiedziała Evelyn Mazzocco, globalna dyrektor generalna marki Barbie.

Polecamy także:

Tematy:

Nieprawidłowy email