Wojciech Modest Amaro znów z gwiazdką Michelin!

Po ubiegłorocznym sukcesie Atelier Amaro wiele osób zastanawiało się, czy Wojciechowi Modestowi Amaro uda się utrzymać gwiazdkę Michelina na dłużej. Dziś już wiemy. Warszawska restauracja Atelier Amaro znów została wyróżniona gwiazdką Michelina. Wciąż jest jedynym królestwem smaku na mapie Polski, które wyróżniono tym odznaczeniem!

EAST NEWS

Otrzymać gwiazdkę Michelin to jedno, ale utrzymać ją to drugie i moim zdaniem o wiele trudniejsze zadanie. Udało się to tylko jednej polskiej restauracji – Atelier Amaro.

Zobacz, co powiedział nam Wojciech Modest Amaro podczas nagrania programu Top Chef, tuż po otrzymaniu gwiazdki Michelin 2014!

W środę w Paryżu zaprezentowano świeżutki Czerwony Przewodnik Kulinarny Michelin 2014. Wśród królestw smaku, polecanych przez inspektorów organizacji, znalazła się warszawska restauracja Atelier Amaro, której właścicielem jest Wojciech Amaro – wytrawny mistrz kulinarny, a ostatnio również juror popularnego programu Top Chef oraz gospodarz Hell’s Kitchen.

Tegoroczny przewodnik Michelin rekomenduje 2286 restauracji w 44 miastach i 20 krajach Europy. Spośród restauracji, które znalazły się w przewodniku tylko 446 nagrodzono gwiazdkami Michelina. Spośród tych tylko 15 europejskich restauracji otrzymało wyróżnienie najwyższe – trzy gwiazdki Michelin.

Choć polskie restauracje od 1997 roku niejednokrotnie pojawiały się w słynnym przewodniku. Jak dotąd tylko jedna restauracja z kraju nad Wisłą nagrodzona była gwiazdką Michelin. Zdobyła ją warszawska restauracja Atelier Amaro w 2013 roku i utrzymała ją na rok następny, czyli 2014.

VU MAG

Warto jednak dodać, że w tegorocznym wydaniu przewodnika widnieje aż 41 polskich restauracji. Wśród dobrze znanych, takich jak: U Kucharzy, Pod Gigantami czy Ale Gloria, w restauracyjnej biblii pojawiło się kilka nowych rekomendacji, m.in. dla: Białej Gęsi, Concept 13, Corse czy Kogel Mogel.

Inspektorzy Michelin wyróżnili również dwie polskie restauracje symbolem Bib Gourmand, przyznawanym za utrzymanie dobrej jakości do ceny. Są to: Butchery & Wine oraz Brasserie Warszawska.

Oto pełna lista polskich restauracji, o których piszą inspektorzy Michelin:

W A R S Z A W A - 22 rekomendacje:

1 gwiazdka:

Atelier Amaro (plus 3 komplety sztućców )

4 komplety sztućców

Amber Room

3 komplety sztućców:

Atelier Amaro (plus 1 gwiazdka Michelin )

Belvedere

Michel Moran – Bistro de Paris

Platter by Karol Okrasa

San Lorenzo

Tamka 43

2 komplety sztućców:

AleGloria

Biała Gęś - (pierwszy raz w przewodniku)

Brasserie Warszawska (pierwszy raz w przewodniku - plus wyróżn Bib Goumand)

Concept

Concept 13 - (pierwszy raz w przewodniku)

Dom Polski

La Rotisserie

Nolita - (pierwszy raz w przewodniku)

Rozbrat 20

U Fukiera

1 komplet sztućców:

Butchery & Wine (plus wyróżnienie Bib Gourmand)

Delizia - (pierwszy raz w przewodniku)

Merliniego 5 - (pierwszy raz w przewodniku)

Qchnia Artystyczna

Winosfera (pierwszy raz w przewodniku)

K R A K Ó W - 19 rekomendacji:

3 komplety sztućców:

Copernicus

Trzy Rybki

Wentzl

2 komplety sztućców:

Ancora

Corse - (pierwszy raz w przewodniku)

Cyrano de Bergerac - (wróciła po rocznej nieobecności)

Jarema

Kogel Mogel - (pierwszy raz w przewodniku)

Pod Baranem

Resto Illuminati

Sąsiedzi Kazimierz

Studio Qulinarne Kazimierz

Szara

Szara Kazimierz

1 komplet sztućców:

Del Papa

Farina

La Campana

Trufla

Zakładka - (pierwszy raz w przewodniku)

Zobacz też naszą zakładkę [URL=http://vumag.pl/szef-kuchni-poleca/]SZEF KUCHNI POLECA, gdzie znajdziesz popisowe dania z polskich restauracji!

Tematy:

Nieprawidłowy email