Dietetyczne odkrycia: trawa pszeniczna

Kolejne z cyklu odkrycie, które podobnie jak zielony jęczmień gości w diecie wielu gwiazd. Ty też możesz skorzystać z jej właściwości we własnym domu. Spróbuj w Nowym Roku włączyć ją do swojego jadłospisu. Pij wyciśnięty z niej sok, dodawaj ją do tradycyjnych potraw i ciesz się zdrowiem przez cały kolejny rok.

Foto: istock

Wewnętrzna produkcja zdrowia

Zielony to kolor odnowy. Już pradawne ludy stosowały zielone rośliny do oczyszczania organizmu i walki z chorobami. Dziś, zielone rośliny mają swój niezwykły powrót. Powstają instytuty naturalnego leczenia, opartego głównie na zielonych roślinach, bogatych w chlorofil. To m.in. dzięki niemu trawa pszeniczna zawdzięcza swoje właściwości. Ta naturalna substancja potrafi bowiem zdziałać cuda. Oczyszcza, odpręża, łagodzi stany zapalne, pomaga w walce z nadciśnieniem czy anemią. Dzięki dużej zawartości białka (do 20%) trawa pszeniczna może wzbogacić Twoją dietę w ten składnik. Znajdziesz w niej także 13 witamin, minerały i 20 aminokwasów, a także ponad 30 enzymów oraz pierwiastki śladowe. Dzięki temu właśnie jej działanie jest tak rozległe. Stymuluje pracę wątroby, trzustki i nerek. Może skutecznie wspomóc Cię w usuwaniu toksyn po skutkach niezdrowej diety, zmniejszyć niekorzystne działanie zanieczyszczeń środowiska czy dymu tytoniowego. Jeśli dokuczają Ci uporczywe zaparcia lub biegunki, zgaga czy wrzody żołądka ten produkt jest właśnie dla Ciebie.

Możesz kupić ją w postaci tabletek, ale pamiętaj, że suszenie niszczy cenne enzymy. Lepiej jeśli kupisz sok z niej wyciśnięty lub spróbujesz zrobić go sama w domu. Soku używać możesz jako dodatku do potraw lub pić na przekąskę w pracy. Doda Ci wówczas siły i podniesie koncentrację, zmniejszy uczucie napięcia, a przy okazji w szklance dostarczy niecałe 100 kalorii. Trawę pszeniczną możesz uprawiać na parapecie lub balkonie. Ściętą dodawaj do wszystkiego – kanapek, zup czy makaronu, zamiast szpinaku czy rukoli. Jak pokazują badania, jej codzienny dodatek do menu, może uchronić Cię przed zimowymi infekcjami.

Na zewnątrz też działa

Choć może Cię to zaskoczyć, trawę pszeniczną możesz stosować również zewnętrznie. Odkryj jej moc w postaci maseczki na skórę głowy czy twarzy. Używaj jej jako dodatek do płukania włosów podczas kuracji przeciw ich wypadaniu czy gardła podczas jego infekcji. Koi podrażnioną skórę, działa jak balsam na zmęczoną i pozbawioną blasku cerę. Łagodzi stany zapalne, uporczywe swędzenie i napięcie. A dzięki obecności chlorofilu, zwiększającego poziom hemoglobiny we krwi, trawa pszeniczna dotleni Twój organizm,  doda Ci witalności i nada blasku. Korzystaj z jej bogactwa składników. Włącz do diety zielone zdrowie.

Tematy:

Nieprawidłowy email