The Byk - kanapka nr 7

Kanapka # 7 - z łososiem, serkiem typu philadelphia i oregano. Wszystko rozegra się na dużych kromkach żytniego chleba.

Zdjęcia vuMag BlueServices

Składniki:

1. chleb żytni

2. cienkie plastry surowego łososia

3. serek typu philadelphia

4. wasabi

5. cebula

6. pieprz kolorowy

7. gałązki świeżego oregano

Zdjęcia vuMag BlueServices

Przygotowanie:

Filet surowego łososia kroję na plastry +/- 1 cm. Na jednej połowie patelni grillowej bez żadnego tłuszczu układam gałązki oregano z balkonowego ogródka. Są już lekko jesienne, ponieważ niektóre listki zmieniły kolor. Podgrzewam patelnię. Na gałązkach oregano układam plastry łososia. Na drugiej połowie patelni kładę pojedynczo krążki cebuli. Na gorącej patelni bez tłuszczu zmiękną i lekko się uduszą. Łosoś dosyć szybko się grilluje. W odpowiednim momencie przekładam plastry łososia na druga stronę. Świeże oregano pod wpływem ciepła i tłuszczu, który spływa z plastrów ryby lekko się praży. Podczas grillowania gałązki przylepiają się do ryby i niech tak zostanie, czyli jak przekładam łososia na drugą stronę oregano zostają na wierzchu. W odpowiednim momencie przekładam również na drugą stronę krążki cebuli.

Zdjęcia vuMag BlueServices

Na jednej kromce chleba układam miękką, uduszoną cebulę i grillowane plastry łososia, które posypuje uprażonymi w jego własnym tłuszczu listkami oregano. Drugą kromkę chleba smaruje serkiem philadelphia i wasabi (wasabi jest ostre więc każdy smaruje według potrzeby).

Na koniec trochę dla smaku, trochę dla dekoracji kromkę z serkiem posypuje delikatnie częściowo całymi ziarenkami kolorowego pieprzu, częściowo pieprzem zmielonym. Składam dwie kromki razem, smacznego!

Więcej przepisów na wyjątkowe kanapki na blogu The Byk.

Zdjęcia vuMag BlueServices

Tematy:

Nieprawidłowy email