Smaczne greckie początki

Jakie były „greckie początki”? To pytanie zadali sobie twórcy opakowań dla nowej marki Stories of Greek Origins z Bob Studio. Odpowiedź była zaskakująco prosta.

Artion Greek Food

Opakowania produktów Stories of Greek Origins oparto na kolorowych wycinankach w symboliczny sposób przedstawiających historię danego produktu. Na przezroczystej butelce oliwy przedstawiono dwoje ludzi pracujących w gaju oliwnym. Na słoiczku miodu pojawili się pszczelarze zbierający miód w pasiekach. Na opakowaniu rodzynek robotnicy dzielnie pracują podczas winobrania.

Artion Greek Food

Wszystkie etykietki mocno uproszczono, aby w jak najmniej skomplikowany sposób pokazać historię produktu i grecką tradycję. W każdej z nich użyto maksymalnie trzech kolorów, które nakładano stopniowo. Te ludowe wycinanki doskonale komponują się z zawartością butelek, pudełek i słoików Stories of Greek Origins.

Artion Greek Food

Jednak nie tylko opakowania są w dobrym guście. Zawartość nie pozostawia wiele do życzenia. Firma, która zrzesza producentów z całej Grecji, zadbała o to, aby jej produkty były jak najlepszej jakości. Twórcy marki postawili sobie za cel podróże po całym kraju w poszukiwaniu lokalnych producentów, tworzących swoją żywność z pasją i według tradycyjnych receptur.

Artion Greek Food

Dowodem na to może być chociażby oliwa z oliwek pochodząca z miejscowości Sitia – małego miasteczka portowego na Krecie. To miejsce idealne do uprawy oliwek. Ziemia bogata jest tu w mikroelementy i najczystszą wodę. Oliwa tłoczona jest na zimno kilka godzin po zbiorze i nie jest filtrowana, aby utrzymać swoje naturalne, pierwotne właściwości. Następnie przelewa się ją ręcznie do luksusowych butelek, zdobionych wspomnianym kolorowym obrazkiem.

Artion Greek Food

Produkty Stories of Greek Origins niestety na razie dostępne są jedynie w kilku lokalnych greckich sklepach.

Tematy:

Nieprawidłowy email