Sandacz z brokułami

Sandacz gotowany z krewetką w vacum w temperaturze 56 stopni, podany z puree z brokułów i selera z kremem z borowików - oto niebanalny przepis prosto ze SPA Dr Ireny Eris Krynica Zdrój. Poznajcie tajniki tamtejszego szefa kuchni - Janusza Myjaka.

SPA Irena Eris

Składniki na 4 porcje:

Sandacz filet 600 g

Krewetki 8/12 surowe obrane 4 szt.

Rybę wyporcjować, przyprawić solą i pieprzem, zapakować w vacum z krewetkami, gotować w temperaturze 56 stopni przez 24 minuty.

Puree z selera:

Seler 400 g

Masło 50 g

Śmietana 30% 80 ml

Bulion 200 ml

Selera pokroić w drobną kostkę, zeszklić na maśle, zalać bulionem i gotować do momentu, aż bulion całkowicie wyparuje, dodać śmietanę i jeszcze chwilę gotować, wystudzić, zmiksować tak, aby powstało puree. W razie potrzeby doprawić do smaku.

Puree z brokułów:

Brokuły 300 g

Masło 30 g

Śmietana 30% 50 ml

Brokuły ugotować w wodzie z cukrem i solą do momentu, aż będą lekko miękkie, następnie zahartować w lodowatej wodzie, żeby zachowały kolor. Lekko odcisnąć, przełożyć do blendera, dodać roztopione masło i śmietanę, miksować, aż powstanie puree.

Krem z prawdziwków:

Prawdziwki 80 g

Cebula 15 g

Masło 20 g

Wino białe 40 ml

Bulion 50 ml

Śmietana 30% 80 ml

Cebulę zeszklić na maśle, dodać borowiki, chwilę smażyć, dodać wino, odparować całkowicie, dodać bulion, powtórzyć czynność, dodać śmietaną, jeszcze chwilę gotować i dokładnie zmiksować, tak, aby powstał bardzo kremowy sos. Z tak przygotowanych składników na talerzu stworzyć kompozycję. Do sandacza można dodatkowo dodać kurki podsmażone na maśle.

Tematy:

Nieprawidłowy email