Nie bądź burak, jedz warzywa!

Z badań Instytutu Żywności i Żywienia wynika, że już ponad 60% Polaków cierpi na otyłość, a co piąte dziecko dotknięte jest nadwagą. Czas to zmienić! Aby zachęcić Polaków do zmiany swego życia, Fundacja Allegro All For Planet wraz z aktorami serialu „Przepis na życie” rozpoczęła tournee po Polsce.

ThinkStock

Spotkania z Hacenem Sahraoui i Rafałem Rutkowskim odbyły się już w Poznaniu i Warszawie, a w najbliższy weekend Buraka i jego serialowych przyjaciół spotkacie w Gdańsku - w okolicach nadbrzeża Motławy, na Starówce i w okolicach Galerii Bałtyckiej.

Co będzie się działo podczas tego warzywnego wiecu?

Mieszkańcy i turyści Trójmiasta będą mogli wziąć udział w krótkim kursie zdrowego odżywiania, który przeprowadzą wspomniani warzywni ekstremiści - Hacen Sahraoui i Rafał Rutkowski. W czteroodcinkowym mini serialu, stworzonym na potrzeby akcji, pokażą, co czeka tych, którzy wykluczają ze swojej diety owoce i warzywa.

ThinkStock

Warzywnym ekstremistom towarzyszyć będzie przekorny Burak – atrybut kampanii.

- Udział buraka w akcji nie jest przypadkowy – stwierdza Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

- Warzywo to stanowi panaceum na dolegliwości cywilizacyjne, chroni organizm przed zmęczeniem, leczy stres, depresję, zaburzenia snu. Burak jest też najskuteczniejszym warzywem w walce z rakiem.

Gdy Hacen Sahraoui i Rafał Rutkowski przekonają, że owoce oraz warzywa są niezbędnym składnikiem codziennej diety, Fundacja Allegro All For Planet pokaże, że zdrowe gotowanie jest pyszne i bardzo przyjemne. Uczestnikom zabawy rozdawane będą również specjalne warzywne zestawy.

Tych, którzy nie dotrą w weekend do Gdańska, zapraszamy na stronę www.niebadzburak.pl, gdzie znajdziecie m.in. przepisy na pełnowartościowe dania, bez użycia mrożonek i półproduktów z puszki czy w proszku.

Przepisy akcji Nie bądź burak, jedz warzywa! znajdziecie również na VUMAG-u.

Zajrzyjcie koniecznie do naszej SZCZYPTY INSPIRACJI1

Tematy:

Nieprawidłowy email