Dwa dni diety czynią cuda!

Denerwuje Cię wystający brzuch i duża pupa? Wypróbuj nową, prostą dietę odchudzającą! Wystarczy pościć dwa razy w tygodniu, aby mieć nienaganną sylwetkę i cieszyć się zdrowiem – dowodzą naukowcy, którzy odkryli, że dwa dni ścisłej diety w tygodniu są lepsze dla naszego organizmu, niż klasyczne odchudzanie.

ThinkStock

Badacze z University Hospital w South Manchester w Wielkiej Brytanii zbadali 115 ochotniczek, które podzielono na 3 grupy.

Pierwsza grupa badanych przechodziła dwa razy w tygodniu na dietę dostarczającą organizmowi jedynie 650 kcal w ciągu doby. Przez resztę tygodnia mogła jeść co chciała i ile chciała.

Dziewczyny badane w drugiej grupie również przechodziły na dietę dwa dni w tygodniu, nie narzucano im jednak limitu spożywanych kalorii. Kobiety miały zrezygnować z produktów zawierających węglowodany i jeść głównie warzywa i chude mięso. Przez pozostałe dni tygodnia nie musiały się pilnować.

Trzecia grupa ochotniczek stosowała standardowy program odchudzający i spożywały przez cały tydzień około 1500 kcal na dobę.

Wyniki były zaskakujące. Po trzech miesiącach kobiety z pierwszych dwóch grup schudły średnio 4 kg – prawie dwukrotnie więcej niż ochotniczki z trzeciej grupy, które zrzuciły 2,4 kg!

Badania brytyjskich naukowców rozszerzyli Amerykanie, który udowodnili, że osobom odchudzającym się w ten sposób polepszają się wyniki badań krwi, spada ilość cukru i cholesterol, a także produkcja hormonu odpowiadającego za starzenie się organizmu i zwiększającego ryzyko chorób nowotworowych.

To doskonała wiadomość dla wszystkich kobiet walczących z nadwagą. Dwa dni postu w ciągu tygodnia nie tylko pomogą Ci pozbyć się niechcianego tłuszczyku, ale korzystnie wpłyną na Twoje zdrowie i samopoczucie. Ważne, aby te dwa "postne dni" nie były obok siebie, czyli na przykład: wtorek i czwartek, środa i sobota itp.

Niestety dieta nie jest dla wszystkich. Nie powinny stosować jej kobiety w ciąży i osoby chore na cukrzycę.

Co sprawia, że „dieta dwóch postnych dni” jest tak skuteczna? Psychologowie nie mają wątpliwości, że chodzi o nasz umysł. Kobiety, które skupiały się na przestrzeganiu diety w ciągu dwóch dni, w pozostałe dni starały się odżywiać zdrowo i jadły mniej kalorii. Robiły to właściwie odruchowo. Zdaniem badaczy nasz organizm nie lubi zakazów i nakazów i reaguje na nie wprost odwrotnie. Im rzadziej zmuszamy się do diety, tym łatwiej nam odżywiać się zdrowo i niskokalorycznie. Poszczenie dwa razy w tygodniu to nie tylko dieta, to sposób na życie, dzięki któremu, jak zapewniają naukowcy, przez wiele lat będziemy cieszyć się szczupłą sylwetką i zdrowiem.

Dla tych dziewczyn, które chciałyby na własnej skórze wypróbować tę zasadę, mamy kilka kulinarnych propozycji.

Zajrzyjcie do naszej galerii PYSZNE DANIA PONIŻEJ 300 KCAL!

Tematy:

Nieprawidłowy email