Nowoczesne sposoby walki z rakiem

„Know your Lemons” to nietypowa kampania, która na przykładzie cytryn uczy kobiety, jak rozpoznać raka piersi. Projekt w mgnieniu oka rozprzestrzenił się po sieci. Zobaczcie szczegóły!

Foto: Materiały prasowe

„Know Your Lemons” to kampania przeciw nowotworowi piersi. Na przykładzie cytryn pokazuje, jak kobiety mogą rozpoznać raka. „Know Your Lemons” to nietypowy pomysł organizacji World Wide Breast Cancer, która pokazuje kobietom, jak na przykładzie cytryn rozpoznać objawy raka piersi. Pokazuje anatomię piersi, ale również mówi o tym, co należy zrobić, gdy wykryjemy guzka oraz jakie badania powinnyśmy wykonać.

Górny rząd cytryn to:

-piersi są nabrzmiałe

-wklęśnięcie w piersi

-bolesność

-skóra jest zaczerwieniona albo gorąca

- z sutków wycieka wydzielina

- na skórze widoczne są dołeczki

Dolny rząd to:

-wyczuwasz guzek

-nabrzmiałe żyły

-wklęśnięta brodawka

-pierś zmieniała swój kształt lub rozmiar

-skóra na piersi wygląda jak skóra na pomarańczy

-wyczuwasz drobny guzek - jest twardy jak pestka cytryny i nie przesuwa się.

Foto: Materiały prasowe Kampania "Know Your Lemons"

Na pomysł rozprzestrzenienia kampanii w mediach społecznościowych wpadła Erin Smith Chieze. Kobieta przypadkiem natknęła się na zdjęcie kampanii i właśnie poprzez zdjęcie cytryn zdiagnozowała raka piersi u siebie. Z kolei badania wykonane u lekarza potwierdziły jej przypuszczenia.

Foto: Materiały prasowe Kampania "Know Your Lemons"

Choć w internecie nie brakuje rozmaitych kampanii nakłaniających kobiety do badania piersi, Erin stwierdziła, że to właśnie ta poprzez proste zdjęcie najbardziej zapada w pamięć. Warto poświęcić jedną minutę w miesiącu na samobadanie piersi!

Tematy:

Nieprawidłowy email