Spokój i równowaga to lepsza ty!

Równanie jest proste: lepszy trening to lepsza ty! Jeszcze nie znalazłaś odpowiedniej dla siebie dyscypliny? Nie możesz przekonać się do ciężkich hantli i długodystansowych biegów? Nike zachęca do różnych dyscyplin sportu i zaprasza na jogę. To wszystko w ramach ogólnoświatowej kampanii #LepszaJa, która ma mobilizować kobiety do aktywnego stylu życia i przełamywania swoich treningowych barier.

Foto: Nike

Sport już na dobre zagościł w naszym życiu - ze świecą szukać osób, które nie rozmawiają o bieganiu lub intensywnych treningach na siłowni. Ty też chciałabyś stać się częścią aktywnej fizycznie społeczności, ale zwyczajnie nie przepadasz za bieganiem, a siłownia nie jest twoją bajką? Spokojnie, jest mnóstwo innych dyscyplin sportu, dzięki którym możesz pracować nad swoim „lepszym ja”.

Zapewne słyszałaś co nieco o jodze. Jest jednym z ortodoksyjnych systemów filozofii indyjskiej, zajmujący się związkami między ciałem i umysłem. Dzięki odpowiedniemu treningowi ciała, dyscyplinie duchowej i przywiązaniu do zasad etycznych joga ma pozwolić na harmonijne funkcjonowanie człowieka w rzeczywistości. To kompleksowe podejście do samorozwoju spowodowało, że joga stała się częścią sportowego świata. Zachodnie kultury zaczerpnęły jedną z jej gałęzi - tzw. hathę jogę do fitnessu i od tej pory kojarzy się głównie z zestawem ćwiczeń fizycznych i umysłowych, uprawianych dla zdrowia. Choć bez wątpienia jest o wiele mniej dynamiczna niż typowe dziedziny sportu, ale nie oznacza to, że jest łatwiejsza. Wymaga absolutnej koncentracji, świadomości własnego ciała i sporej dawki wysiłku.

Foto: Nike

Tę formę aktywności pokochały kobiety na całym świecie, dlatego nie mogło zabraknąć jej elementów w planach treningowych Nike. W ramach kampanii #LepszaJa zorganizowano seans skupienia, równowagi i jogi. Spotkanie odbyło się 24 maja na 42. piętrze jednego z warszawskich drapaczy chmur. Miejsce jest tu bardzo istotne - joga to nie tylko wysiłek fizyczny, ale także sztuka osiągnięcia harmonii ciała i umysłu. Okoliczności dostarczające zmysłom wyjątkowych wrażeń znacznie ją ułatwiają. Zwłaszcza kiedy niesamowity widok warszawskiej panoramy uzupełnia zapach świeżej trawy, która pokrywała podłogę całego piętra wieżowca.

Foto: Nike
Foto: Nike

Pełne pozytywnej energii, w woni świeżej i jeszcze wilgotnej zieleni i przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki w grupie kilkudziesięciu kobiet, rozpoczęłyśmy trening pod okiem Karoliny Ito - profesjonalnej trenerki Nike. Joga w swojej fitness’owej formie jest idealnym kompromisem między treningiem nastawionym na intensywne rozciąganie a dość złożoną indyjską filozofią. Oprócz podstawowych pozycji jogi, poznałyśmy także elementy treningu body balance. Ma on ścisły związek z indyjską formą aktywności, bo polega na optymalizacji motoryki swojego ciała. Podobnie jak w jodze, w treningu body balance najważniejsza jest koncentracja i wyciszenie. Przystępując do ćwiczeń nie należy się spieszyć, a oddech powinien być spokojny i równy. Jeśli komuś się wydaje, że tak skrupulatna praca nad koordynacją ciała nie może być męcząca, zdecydowanie powinien wybrać się na trening Nike. Karolina Ito zadbała o to, byśmy po godzinnym treningu wyszły zalane potem. Zmęczone, ale szczęśliwe. Do tego zrelaksowane i uspokojone.

Foto: Nike
Foto: Nike
Foto: Nike
Foto: Nike
Foto: Nike
Foto: Nike
Foto: Nike

Po treningu czekały na nas dodatkowe atrakcje, dzięki którymi bardziej świadomie możemy pracować nad swoim „lepszym ja”. Dzięki platformom balansowym, piłkom rehabilitacyjnym, taśmie slackline oraz urządzeniu trickboard mogłyśmy dodatkowo trenować równowagę ciała oraz koordynację ruchów. Nike przygotowała także specjalistyczne maszyny, mierzące rozkład sił nacisku ciała na stopy (biomechanika stopy) oraz wykonujące próbę Romberga (test koordynacji ruchowej). Dzięki nim otrzymałam profesjonalną ocenę predyspozycji ruchowych mojego ciała i będę wiedziała, które partie mięśnie wymagają jeszcze większej pracy.

Foto: Nike
Foto: Nike
Foto: Nike
Foto: Nike
Foto: Nike

Ale to nie wszystko! Jeszcze większych atrakcji możemy spodziewać się 30 maja podczas biegu Nike+ Free Run, który odbędzie się w ramach kampanii #LepszaJa! Tego dnia przebiegniemy ulicami Warszawy, by przełamać swoje kolejne bariery, bądźcie z nami!

Foto: Nike
Foto: Nike
Foto: Nike

Tematy:

Nieprawidłowy email