Jessica Chastain wzięła udział w manifestacji "Polska jest kobietą"

W Dniu Kobiet w wielu miastach Polski odbędzie się Międzynarodowy Strajk Kobiet. Panie domagać się będą m.in. dostępu do bezpiecznego przerywania ciąży, dofinansowania In vitro oraz badań prenatalnych najnowszej generacji. W tym roku główne hasło strajku to: „Przeciw przemocy władzy. Dość wyzysku reprodukcyjnego”. W manifestacji "Polska jest kobietą" udział wzięła hollywoodzka gwiazda – Jessica Chastain, która przebywa w Warszawie w związku z promocją filmu „Azyl”.

Foto: East News

Marsze, pikiety i happeningi zaplanowano w wielu miastach polskich i zagranicznych, gdzie kobiety będą domagać się swoich praw. W Polsce główne hasło strajku to „Przeciw przemocy władzy. Dość wyzysku reprodukcyjnego”. Główny cel marszu to sprzeciwstawienie się zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej przez rząd.

Foto: East News Jessica Chastain podczas manifestacji w Warszawie

Od rana w Warszawie i wielu miastach Polski odbywają się manifestacje. Międzynarodowy Strajk Kobiet wspiera hollywoodzka aktorka Jessica Chastain, która przebywa w Warszawie w związku z promocją filmu „Azyl”. Jessica w obrazie wcieliła się w Polkę, Antoninę Żabińską, która razem z mężem Janem, dyrektorem stołecznego Zoo ukryła podczas II wojny światowej setki Żydów na terenie Ogrodu Zoologicznego.

Foto: East News Manifestacja "Polska jest kobietą"

Jessica Chastain pojawiła się dziś rano na rogu ulicy Marszłakowskiej i Świętokrzyskiej, gdzie wzięła  udział w manifestacji "Polska jest kobietą": - Jestem w Warszawie podczas Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Foto: East News Jessica Chastain

Solidaryzuję się z polskimi kobietami. Polska jest Kobietą - pikieta róg Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej. To wielki zaszczyt być w tym kraju. Jestem szczęśliwa, że Międzynarodowy Dzień Kobiet spędzę z inspirującymi kobietami i mężczyznami z całego świata! – napisała Jessica na swoim Instagramie.

Udział w marszach zapowiedziało wiele znanych i lubianych kobiet, m.in. Anja Rubik, Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska, Małgorzata Szumowska oraz Krystyna Janda.

Tematy:

Polecamy także:

Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Komentarze

~mimi : zenada.wstyd mi że w moim kraju kobbiety odwalają takie szopki....CYRK W WYKONANIU GŁUPICH BAB, KTÓRE NAJCZĘŚCIEJ DZIĘKI KASIE KOCHANKÓW ALBO TATUSIÓW staly się celebrytkami,albo...wiadomo.
11 mar 17 07:12 | ocena: 100%
Liczba głosów:1
0%
100%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Nieprawidłowy email