Talia osy w tydzień, czyli…waist training

Szybki przepis na talię osy? Zacznij ćwiczyć w gorsecie, a talia zrobi się sama. Rozwiązanie to stało się hitem sieci dzięki największej królowej internetowych nowości, Kim Kardashian. Trend rozprzestrzenił się z szybkością światła, a do noszenia gorsetu przyznało się wiele gwiazd, w tym Jessica Alba i Amber Rose. Czy jednak wciskanie się w niewygodne gorsety zastąpi nam dietę i pomoże zgubić kilka centymetrów w talii?

Foto: Materiały prasowe

Trochę historii

Zacznijmy od historii. Do początków XX wieku każda kobieta wciskała się w wiązane, bardzo niewygodne gorsety. Panowała wtedy moda na talię osy… w wersji hardcore! Amerykańska aktorka Camille Clifford jest najlepszym przykładem na nienaturalnie zniekształconą sylwetkę, właśnie przez gorset.

Foto: Materiały prasowe Talia osy w tydzień

Nie wszystkie kobiety godziły się na taką niewolę ciała. Sufrażystki z Anglii i Francji podniosły bunt przeciw gorsetom i propagowały naturalne, kobiece kształty. Prawdziwe wyzwolenie przyszło jednak w osobie Paula Poireta, francuskiego projektanta, który zaproponował zupełnie inny kanon sylwetki – inspirowany osiemnastowiecznym stylem empire. I jak sam mówił: "To również w imię wolności ogłosiłem śmierć gorsetu i narodziny biustonosza!". Dzięki jego projektom kobiety mogły zdjąć gorsety i zacząć swobodnie oddychać. Od tamtej pory samo wymawianie słowa „gorset” powoduje u wielu kobiet grymas na twarzy…..

Foto: Materiały prasowe Talia osy w tydzień

Czy gorset jest zdrowy?

Nie od dziś trwa dyskusja na temat zgubnego wpływu gorsetów na zdrowie kobiet. Gorsety, oskarża się o zgniatanie narządów wewnętrznych, nienaturalne zniekształcanie ciała oraz męczarnie wywołane ciągłym chodzeniem na „wdechu”. Z pewnością, noszenie ich przez całe dni lub nie zdejmowanie ich nawet do snu, jak miało to miejsce kilkaset lat temu powoduje wiele skutków ubocznych. Zapominamy jednak, iż współczesne gorsety nie mają nic wspólnego z tymi, sprzed kilku wieków. Sznurowane gorsety z poprzednich stuleci pozwalały na nienaturalną modyfikację ciała oraz na niezdrowe zgniatanie narządów wewnętrznych, przez możliwość wiązania ich dużo mocniej w jednym miejscu. Współczesne, są skonstruowane tak, by modelować sylwetkę a nie zniekształcać. I nikt, całe szczęście nie zmusza nas do noszenia ich przez cały dzień. Uff… za to zakładanie gorsetu np. na jogging, podobno może zdziałać cuda!

Foto: Materiały prasowe Talia osy w tydzień

Czym jest waist training?

Sekretem Kim Kardashian w szybkim dojściu do formy po ciąży okazała się nie dieta tylko…waist training, czyli systematyczne noszenie gorsetu podczas wysiłku fizycznego. Podobno, pierwsze efekty pojawiają się już po 2-3 tygodniach. - komentuje Renata, jedna z założycielek polskiej firmy z gorsetami treningowymi „Five sisters project”.

Talia zmniejsza obwód o kilka centymetrów, brzuch staje się bardziej wymodelowany, a nasze mięśnie wysmuklone. Wystarczy założyć gorset na dwie godziny dziennie podczas biegania, treningu na siłowni lub sprzątania w domu. Brzmi jak bajka, prawda?

Czy to działa?

Przy tak kuszących argumentach nie mogłam przejść obojętnie i nie spróbować nowej „diety Kardashianki”. Po założeniu gorsetu od razu widziałam ogromną różnicę, nie spodziewałam się jednak, że po ćwiczeniu w nim przez 3 tygodnie doczekam się efektów „bez gorsetu”. Choć na początku gorset wydawał się bardzo nie wygodny, wręcz nie pozwalający swobodnie oddychać, po kilku dniach moje ciało całkowicie go zaakceptowało. Odciążył on również mój zszarpany ciągłym siedzeniem przy komputerze kręgosłup lędźwiowy, a same ćwiczenia w gorsecie okazały się przyjemne. Efekt? 2 cm mniej w tali i wymodelowane mięśnie brzucha…Czy podobny efekt otrzymałabym ćwicząc bez gorsetu? Wydaje mi się, że nie w tak krótkim czasie. Czy efekt jest spowodowany większym poceniem się okolic brzucha? Możliwe, ale mnie satysfakcjonuje!

Foto: Materiały prasowe Talia osy w tydzień

Nie zapominajmy jednak, że nic nie zastąpi nam wysiłku fizycznego i odpowiedniej diety. Gorset jest więc jedynie „wspomagaczem”, nie przepisem na płaski brzuch. Noszenie go bez uprawiania sportu nie pozwoli nam na osiągnięcie podobnych efektów.  Ja zamierzam kontynuować mój eksperyment i używać go jako dodatek do treningów oraz joggingu.

Tematy:

Nieprawidłowy email