Fatalnej jakości koszulki Pumy na meczu Francja-Szwajcaria

Koszulki Pumy, którzy mieli na sobie zawodnicy szwajcarskiej drużyny, rozleciały się na kawałki podczas meczu z Francją. Jak ze słabej jakości ubrań wytłumaczył się gigant odzieżowy?

Foto: Getty Images

Francuzi i Szwajcarzy podczas meczu na EURO co prawda zremisowali ze sobą, jednak jak podkreślali komentatorzy sportowi, szwajcarskiej drużynie gra niespecjalnie kleiła się przez słabej jakości ubranie.

Foto: Getty Images Mecz Francja-Szwajcaria

Koszulki wyprodukowane przez Pumę rozrywały się na kawałki na ciałach sportowców. Kilku szwajcarskich zawodników, m.in. Granit Xhaka, Blerim Dzemaili i Admir Mehmedi musieli aż dwa razy przebrać się w trakcie gry.

Szwajcarski zespół współpracuje z Pumą od 2011 r. Choć do tej pory nie było żadnych problemów, część koszulek rzeczywiście została uszyta z bardzo słabego materiału.

– Materiał wykorzystywany do produkcji przechodzi przez cały proces, osłabiający włókna. Jeśli czas podgrzewania i uciskania włókna jest źle wymierzony, to wtedy tkanina może się po prostu zniszczyć – tłumaczy się Puma.

Foto: Getty Images Mecz Francja–Szwajcaria

Feralna okazała się również piłka Adidasa, która wybuchła w trakcie gry pod stopą jednego z zawodników. Adidas jest w trakcie wyjaśniania całej sprawy.

Tematy:

Nieprawidłowy email