Łatwy detoks dla zdrowia i urody

Nawet uprawiając sport, odżywiając się zdrowo i regularnie, możemy mieć problemy z zalegającymi toksynami w naszych organizmach. Jestem przeciwna wszelkim głodówkom, restrykcyjnym dietom, jedzeniu samej kapusty, diecie czekoladowej lub piciu chemicznych mieszanek. To są bzdury! Zaczęłam więc poszukiwania naturalnego, smacznego i łatwego detoksu.

Foto: Zdjęcia własne #90dnidobikini / fot. Joanna Witek/ Cleanse Me / VU MAG

W trakcie intensywnych poszukiwań, polecona została mi kuracja Cleanse Me. Reklamuje się ona jako profesjonalna kuracja oczyszczająca, która jest odpowiedzią na potrzebę detoksykacji i dostarczenia nowej energii do Naszych organizmów. Czyli to, na czym nam zależy: odtrucie ciała, które wpłynie na lepsze samopoczucie, przypływ energii i lepszy wygląd skóry, włosów i paznokci. Dodatkowo obiecana jest poprawa kondycji fizycznej i psychicznej (nie mogę się doczekać), a także wzrost poziomu koncentracji.

Słowa bardzo zachęcają, ale nie polecę Wam czegoś, bez sprawdzenia tego na swoim organizmie.

Jakiś czas temu czytałam, że koktajle i soki nie są dobrą dietą, ponieważ dają sytość na bardzo krótko - dostarczamy je w łatwej do strawienia postaci. Dodatkowo wyciśnięte soki rano, lub dzień wcześniej na pewno nie mają takiej samej liczby korzystnych składników, jak produkty z których je zrobiono.

Na moje wyżej wymienione zarzuty, Cleanse Me ma odpowiedź: minimalny wysiłek ze strony organizmu przeznaczonego na trawienie i przyswajanie odciąża układ pokarmowy, co daje odpoczynek całemu organizmowi.

Z delikatnymi wątpliwościami zdecydowałam się na dwudniową kurację (zalecana prawidłowa jej długość to jeden, trzy lub pięć dni).

Foto: Zdjęcia własne #90dnidobikini / fot. Joanna Witek/ Cleanse Me / VU MAG

Firma oferuje nam dwie kuracje: linia EKO (trzy poziomy oczyszczania: Clarify Me, Purify Me, Sanctify Me) i linia BASIC (dwie różne diety: Cleanse Me Slim, Cleanse Me Sport).

Zdecydowałam się na pierwszy poziom dla osób zaczynających przygodę z dietami sokowymi. Najbardziej różnorodną smakowo i z największą ilością kalorii (949kcal dziennie - czy ja to przeżyję?).

W poniedziałek o 8.30 dostarczone zostały mi dwa pudełka (zamówienia dostarczane na terenie całej Polski w godzinach 7.00-9.00 lub 18.00-21.00), każde z nich wypełnione sześcioma chłodnymi sokami. Na początek trzeba zrobić na nie miejsce w lodówce.

Plan dnia podczas kuracji Clarify Me:

Plan dnia podczas kuracji Clarify Me:

08.00-09.00 iLemonade (woda źródlana, cytryna, naturalny nektar z agawy, pieprz cayenne) 85kcal

10.00-11.00 iGreen (sałata rzymska, zielone jabłko, seler naciowy, ogórek, szpinak, cytryna) 111kcal

12.00-13.00 iMilk (orzechy nerkowca, woda źródlana, naturalny syrop z agawy, cynamon, naturalny ekstrakt z wanilii, szczypta naturalnej wanilii) 300kcal

15.00-16.00 iGreen (sałata rzymska, zielone jabłko, seler naciowy, ogórek, szpinak, cytryna)  111kcal

17.00-18.00 iYellow (ananas, jabłko, naturalna mięta) 187kcal

19.00-20.00 iRed (marchew, buraki, cytryna, jabłko, imbir) 155kcal

O dziwo, w harmonogramie dnia nie znajdował się iPhone :) Ciężko również nie zauważyć, iż firma bardzo stawia na naturalność produktów. Super!

Foto: Zdjęcia własne #90dnidobikini / fot. Joanna Witek/ Cleanse Me / VU MAG

Co do moich odczuć: przeżyłam te dwa dni i nawet nie było tak ciężko. Różnorodne, pyszne smaki. Czułam się przy tym lekko i nie nie doskwierał mi brak energii. Bez problemu wykonywałam mój poranny trening jogi.

Nie zauważyłam dużej zmiany w ciele, ale może dwa dni to za krótko. Odżywiam się bardzo zdrowo, więc duża ilość dobrych składników nie zaskoczyła mojego organizmu. Jestem dumna z tego, że się nie złamałam i nie podjadałam.

Jeden dzień kuracji poziomem oczyszczania Clarify Me to koszt 189PLN.

Jeśli już wydasz pieniądze na taką dietę, trzymaj się planu. Na koniec, sukces w walce ze swoimi słabościami dodatkowo Cię uskrzydli.

Soki mogą być też dobrym startem dla kogoś, kto rozpoczyna przygodę ze zdrowym stylem życia. Oczyszczenie gwarantowane!

#90dnidobikini

Tematy:

Nieprawidłowy email