10 objawów, po których wiesz, że potrzebujesz detoksu

Jesień to dobry czas, żeby zadbać o siebie nieco bardziej. Szczególnie, gdy jesteś zmęczona, wypadają ci włosy lub chodzisz ciągle zdenerwowana. Przyjrzyj się sobie i sprawdź czy ty też potrzebujesz detoksu. Przed zimą, będzie w sam raz.

Co może ci dać?

Twoje kiepskie samopoczucie może być objawem niedoborów czy choroby. Może być związane z zaburzoną gospodarką hormonalną, nawracającymi infekcjami czy złym nawodnieniem organizmu. Czasem jednak jest to wynik zakwaszenia organizmu, złej pracy  wątroby, zmęczonych nadnerczy czy układu nerwowego. Niewłaściwa dieta, stres, mnóstwo obowiązków mogą zaburzać funkcjonowanie całego ciała. Mogą sprawiać, że nie tylko zaczniesz „łapać” kalorie z powietrza, ale trudniej będzie ci także zgubić nadmiar kilogramów.

Dobrze przeprowadzony detoks oczyści jelita, usprawni trawienie, poprawi pracę najważniejszych narządów i zmniejszy stany zapalne w organizmie. Podczas takiej alkalicznej detoksykacji, zazwyczaj zmniejszasz kaloryczność spożywanych posiłków, dzięki temu aktywujesz ciało do pobierania energii nie tylko z tkanki tłuszczowej, ale także ze złogów czy martwych tkanek. Do tego rewitalizujesz się, odżywiasz na poziomie komórkowym i zmienia się kondycja twojego ciała. Przy okazji oczyszczasz swoje kubki smakowe, które zaczynają w końcu odczuwać naturalny smak potraw.

Sygnały płynące z wnętrza

Twój organizm jest bardzo mądry. Kiedy jesz nieregularnie, z każdego posiłku odkłada sobie nieco energii na gorsze czasy. Tkanka tłuszczowa rośnie, bowiem stanowi doskonały sposób na przetrwanie w okresach głodu. Gdy pijesz mało wody, twoje ciało również reaguje bardzo szybko, a ty zaczynasz puchnąć. Bywają dni, że nie jesteś w stanie wieczorem założyć szpilek na kolację z przyjaciółmi. Gromadzisz wodę, bo do tego zmusiłaś swoje ciało, które musi przecież przetrwać.

Twój organizm wysyła ci mnóstwo sygnałów, aby dać ci znać, że jesz za dużo lub za mało, że potrzebujesz odpoczynku i wyciszenia. Alarmuje, kiedy potrzebujesz detoksu - terapii oczyszczającej, która cię odżywi i wzmocni. Zobacz, po czym poznasz, że właśnie tego domaga się twoje ciało (10 zdjęć w galerii).

Tematy:

Nieprawidłowy email

Foto: istock

Chroniczne zmęczenie

Nie dziwi cię zapewne, że kiedy przychodzisz do domu po ciężkim dniu w pracy, jesteś padnięta. To oczywiste, że każdy odczuwa zmęczenie. Jednak, kiedy występuje ono cały czas, nawet rano po długim nocnym śnie, powinnaś poszukać przyczyny. Być może jesteś bardzo zestresowana i gospodarka hormonów wpływających na twój efektywny odpoczynek, jest zaburzona. Gdy pH w twoim organizmie obniża się za bardzo, twoje ciało gorzej funkcjonuje, a twoje nadnercza nie mogą odpocząć. Komórki w organizmie, uszkodzone przez krążące w organizmie kwasy, tracą zdolność do regeneracji, zmniejsza się ich energia, a przy dużym zakwaszeniu – ty nie masz kompletnie siły.

10 objawów, po których wiesz, że potrzebujesz detoksu (slajd 1 z 10)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego

Reklamy
Koniec bloku reklamowego

Reklamy
Koniec bloku reklamowego

Reklamy
Koniec bloku reklamowego

Reklamy
Koniec bloku reklamowego

Reklamy
Koniec bloku reklamowego

Reklamy
Koniec bloku reklamowego

Reklamy
Koniec bloku reklamowego

Reklamy
Koniec bloku reklamowego

Reklamy
Koniec bloku reklamowego