Willa Versace idzie pod młotek

Początkowo imponującą posiadłość Gianniego Versace wystawiono na sprzedaż za 125 mln dolarów. Chętnych na wydanie takiej sumy zabrakło, więc sukcesywnie zmniejszano jej cenę. W końcu zdecydowano, że rezydencja Casa Casuarina trafi pod młotek. Aukcja ma się odbyć 17 września, cena wywoławcza to 25 milinów dolarów.

Posiadłość Versace / Grazia

Casa Casuarina była prawdziwym oczkiem w głowie Gianniego Versace.Projektant kupił ten dom w 1992 roku, choć jego historia zaczyna się znacznie wcześniej - budynek powstał przy Ocean Drive w Miami w 1930 roku. Na powierzchni 2100 metrów kwadratowych znajduje się 10 sypialni i 11 łazienek. Projektant wydał ponad 30 milionów dolarów na remont tej rezydencji - dobudował dodatkowe skrzydło, a wnętrza stanowią kwintesencję stylu Versace. Nie dziwi zatem wszechobecny tu przepych i ekstrawagancja w postaci marmurów, rzeźb i posągów, fresków i mozaik. Nawet basen zdobiony jest 24-karatowym złotem.

Posiadłość Versace / Grazia

Mimo istnego raju na ziemi, Gianni Versace nie znalazł tu szczęścia - w 1997 roku został zastrzelony na schodach własnego domu. W 2000 roku posiadłość została kupiona przez amerykańskiego biznesmena, który otworzył tu kameralny, ekskluzywny hotel. Biznes jednak nie przetrwał, a hotel zamknięto na początku 2013 roku.

Posiadłość Versace / Grazia

Obecnemu właścicielowi zapewne dał do myślenia fakt, że od pół roku nie może znaleźć kupca na willę. Początkową cenę 125 mln dolarów obniżył do 75 milionów. Jednak i to nie zachęciło amatorów nieruchomości do nabycia tego cudeńka. Ostatecznie zdecydował, że Casa Casuarina trafi na aukcję z ceną wywoławczą zaledwie 25 mln dolarów.

Posiadłość Versace / Grazia

Tematy:

Nieprawidłowy email