Vu obserwuje: @Anita się nudzi

Podobno człowiek inteligentny nigdy się nie nudzi, ale Anita jest wyjątkiem i @anitasienudzi!

Czy śledzisz takie konta na Instagramie, na których podoba ci się każde zdjęcie? @anitasienudi to jedno z takich miejsc.

Jego właścicielką jest Anita Rusin, artystka, rzemieślniczka, projektantka, mama, żona. Jej główną pasją jest szycie zabawek dla dzieci i akcesoriów, ale na jej instagramowym koncie możesz znaleźć o wiele więcej.

Są tu skrawki wakacyjnych podróży, małe przedmioty-szczęścia, dużo ulotności i poezji. Choć Anita się nudzi, ja – przeglądając jej Instagrama – zdecydowanie nie. Jest tu cicho, spokojnie, skandynawsko, ale nie nudno! Każde zdjęcie z pięknym światłem, perfekcyjną kompozycją, pomysłem.

Czasem jest to kubek porannej kawy, czasem pojedyncza czereśnia, a czasem widok z wiejskiego okna.

Nie wiem, czy sama Anita Rusin jest nudna czy nie, czy często jej się nudzi (wpisy o nowych projektach dowodzą, że nie), ale świat, który mi pokazuje jest co najmniej intrygujący, bo Anita dostrzega to, co nie widoczne dla oczu. Uczy nas patrzeć.

Co więcej, Anita Rusin odkrywa przed nami to, co bliskie, a wciąż tak mało znane. Podróżuje po Polsce z mapą, przewodnikiem, aparatem. Ciemnozielone lasy iglaste, wiejskie domki, łąki pachnące maciejką i rumiankiem, starożytne kamienie oblepione seledynowym mchem – taka jest Polska, którą opowiada nam Instagram @anitasienudzi. Polska, która wcale nie jest brzydka i nijaka i wcale nie trzeba się w niej nudzić!

Zaglądajcie na instagram @anitasienudzi ilekroć  dopadnie was „polska choroba narzekania”, zarazi was pesymizm polityków i wymęczy sensacja mainstreamu, bo czasem warto się ponudzić!

Tematy:

Nieprawidłowy email