Usiądź na wodzie

A raczej na butelkach po wodzie mineralnej, bo właśnie je Paweł Grunert wykorzystał do stworzenia niesamowitego fotela. Mebel został zaprojektowany specjalnie na wystawę „Eco Trans Pop”, która odbyła się w styczniu w Mediolanie. Fotel polskiego projektanta wzbudził ogromne emocje w świecie designu.

Paweł Grunert

Fotel o nazwie SIE43 przypomina falę wody, w której aż chce się utonąć. Ale uwaga - siedzisko zostało wykonane ze stali nierdzewnej oraz plastikowych butelek po wodzie mineralnej. Efekt jest oszałamiający, co docenili światowi projektanci. Być może nie jest to najwygodniejszy fotel na świecie, ale na pewno jeden z najbardziej widowiskowych mebli z recyclingu, jakie do tej pory widzieliśmy. Zobaczcie sami!

Paweł Grunert urodził się w 1965 roku w Warszawie. Studiował na Wydziale Architektury Wnętrz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 1990 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Mebla za pracę zatytułowaną "Moje Krzesła". Zaprojektował i stworzył kilkaset mebli-obiektów, rzeźb i aranżacji przestrzennych. Pracuje na wsi pod Warszawą. Jest bardziej hobbystą niż designerem. Hoduje i kocha meble, specjalizuje się w projektowaniu siedzisk.

Paweł Grunert
Paweł Grunert

Tematy:

Nieprawidłowy email