Świat Tricii

Niektóre przedsięwzięcia rodzą się z pasji, inne z potrzeby. W przypadku Tricii Guild obie drogi doprowadziły do powstania jednej z największych firm tekstylnych – Designers Guild.

Zdjęcia vuMag BlueServices

Zrobię to sama

W latach 70. Tricia Guild urządzała swoje pierwsze mieszkanie i z trudem znajdowała rzeczy, które jej się podobały. Ale na tej „estetycznej pustyni” znacznie łatwiej było jej znaleźć meble i dodatki niż tkaniny. Wszystkie materiały były typowo angielskie – grube i nudne. Tricia sprowadziła więc lekkie, zwiewne i kolorowe tkaniny z Indii i… domalowała na nich własne wzory. Tapicerowała nimi meble, szyła z nich poduszki, upinała zasłony. A gdy skończyła prace z tekstyliami, rozpoczęła z papierem i… pomalowała tapety! Mieszkanie Tricii zachwycało kolorami i wzorami. Znajomi byli zachwyceni, chcieli kopiować jej aranżacje. To był impuls - Tricia, wspólnie z bratem Szymona Jeffreys, otworzyła małą manufakturę.

Designers Guild
Designers Guild

Mała rewolucja

Takie spojrzenie na tkaniny kompletnie różniło się od dotychczasowego stylu Anglików. Do tej pory ich mieszkania były typowo mieszczańskie – ciężkie meble, ciemne barwy. Świat Trici otwierał przed nimi drzwi do lekkich, trochę ulotnych, ale bardzo eleganckich i nawet nieco pałacowych wnętrz. Wciąż można było mieszkać na wysokim poziomie, ale w świecie kolorów.

Designers Guild
Designers Guild

Zmienny nastrój

Tricia przede wszystkim polecała zmiany. Uważała, że tkaniny należy traktować tak jak ubrania, fryzury, lub naczynia. Swoimi projektami dawała do zrozumienia, że małe zmiany są odświeżające, że nie trzeba inwestować w nowy zestaw mebli - wymiana zasłon, narzuty i kilku niekiedy działa lepiej niż wielki remont. To dzięki Tricii, powiedzenie „Tkanina najszybszy pomysł na zmianę charakteru wnętrza” stało się wnętrzarską mantrą.

Designers Guild
Designers Guild

Mieszaj i łącz

Dziś zabawa kolorami i wzorami to podstawowy trik w urządzaniu wnętrz. Korzysta z niej i elegancki styl pałacowy, i nieco wiejski shabby chic, i minimalistyczny styl skandynawski. Wnętrzarska. Można i trzeba łączyć ze sobą kratkę, paski, kwiatki, kropki i barokowe wzory. Okazuje się, że kanapa tapicerowana tkaniną w tradycyjny florystyczny wzór z poduszkami w kratę, narzutą w kwiaty, wygląda świetnie. Do tej mieszanki można dorzucić wzór skóry węża i kompozycja jest coraz bardziej intrygująca i coraz modniejsza.

Designers Guild

Moja estetyka

Dziś Designers Guild zarabia rocznie miliony funtów, jest zarządzany przez Tricię, która jest nadal główną projektantką i twarzą firmy. Uwierzmy w zmiany.

Tematy:

Nieprawidłowy email