Rosyjski romans

Odwiedzamy wiedeński apartament projektantki mody Susanne Bisowsky. Susanne wraz ze swoim partnerem Josephem Gergerem żyją jak w rosyjskim romansie - pośród kwiatów i rustykalnych dekoracji. Styl, którym się otaczają jest bogaty i bajecznie kolorowy, zabawny a jednocześnie tradycyjny.

Andreas von Einsiedel

Zapraszamy w sentymentalną podróż. Cofnijmy się w czasie i odkryjmy urodę wschodniej kultury.

Andreas von Einsiedel

Odwiedzamy wiedeński apartament projektantki mody Susanne Bisowsky. Susanne wraz ze swoim partnerem Josephem Gergerem żyją jak w rosyjskim romansie - pośród kwiatów i rustykalnych dekoracji.Styl, którym się otaczają jest bogaty i bajecznie kolorowy, zabawny a jednocześnie tradycyjny. Zapraszamy w sentymentalną podróż. Cofnijmy się w czasie i odkryjmy urodę wschodniej kultury.

Andreas von Einsiedel

Dom Susanne wygląda jak scenografia. Niepowtarzalną baśniową atmosferę tworzą porozstawiane wszędzie projekty - ekspozycja balowych sukien za grubą aksamitną zasłoną daje wrażenie teatralnej garderoby; kolekcja kapeluszy, umieszczonych nad ozdobnym lustrem przywodzi na myśl salon modystki, do której mogłaby zaglądać Anna Karenina.

Andreas von Einsiedel

Sussane Bisowsky jest prawdziwą królową kwiatów.

Andreas von Einsiedel

Susanne studiowała modę pod okiem ekscentrycznej Vivienne Westwood i awangardowego Helmuta Langa. Zanim projektantka stała się wytrawną artystką, była krawcową szyjącą klasyczne ubrania. Opanowała sztukę tradycyjnego krawiectwa do perfekcji. Lekcje z ikonami finezyjnej mody nauczyły ją miłości do zdobień. Susanne wypuszcza najwyżej dwie kolekcje w roku. Sam pomysł na strój dojrzewa w niej kilka miesięcy, a wykonanie każdego elementu kolekcji wymaga kolejnych kilkunastu tygodni. Susanne szyje stroje z wielką pieczołowitością i przy zachowaniu tradycyjnych metod zdobienia. Niewielu, tak jak ona, potrafi za pomocą żartobliwego haftu przekształcić tradycyjny żupan w prawdziwe dzieło sztuki. Wiele jej sukni przypomina bogate stroje ludowe w nowym wydaniu. Jednak w swoich własnym stylu Susanne preferuje czarny kolor i proste linie.

Andreas von Einsiedel

Obrazy Madonny, Św. Franciszka, kryształowy żyrandol oraz bukiet róż zdobią kuchnię zaprojektowaną na wzór rosyjskiej gospody. Wygodna ława, krzesła – każde inne, ludowe chusty dopełnione zabawnymi detalami w stylu hippie.

Andreas von Einsiedel

W holu, na komodzie ŕ la Maria Antonina, Susanne ustawiła kolorowe lampy z abażurami w stylu retro, a stylizację dopełniła puszkami vintage po ciastkach i cukierkach.

Andreas von Einsiedel

Romantyczną i jednocześnie ekstrawagancką kompozycję tworzą puszki po ciastkach zawieszone na ścianie zamiast obrazów.W kolekcji Sussane znajdują się też misternie haftowane buty, zrobione przez Josepha, zajmującego się wyrobem obuwia.

Andreas von Einsiedel

Wydaje się, że wystrój mieszkania to zbieranina osobliwych przedmiotów. Nagromadzenie religijnych obrazów oraz romantycznych detali sprawia, że styl lawiruje na granicy kiczu.

Andreas von Einsiedel

Dom Susanne jest jej pracownią i salonem wystawienniczym. Projektantka prezentuje swoje kreacje na tle fantazyjnych odrestaurowanych mebli

Andreas von Einsiedel

Ściana udekorowana wizerunkami świętych to wyraz tego, że Sussane i Joseph lubią tutaj spędzać czas w oryginalnej i twórczej atmosferze

Andreas von Einsiedel

Jednak dla Susanne każdy element ma znaczenie i moc sprawczą, która tworzy magiczne wnętrze. W takim otoczeniu Susanne Bisowsky, kobieta o słowiańskim sercu i duszy, tworzy nietuzinkowe modowe projekty.

Andreas von Einsiedel

Czysty romantyzm bije z showroomu austriackiej mistrzyni haute couture. Połączenie rokoko, stylu lat 60, antycznych manekinów i mebli z nadrukami kwiatów eksponują wyrazisty charakter Studia Bisowsky.

Tematy:

Nieprawidłowy email