Projekty gwiazd

Kim są dzisiejsze gwiazdy? Piękni, zgrabni, eleganccy, w najmodniejszych sukienkach, w najdroższych garniturach, uśmiechają się do nas z czerwonych dywanów. Idealni, szczupli, bogaci i szczęśliwi. Podziwiamy ich zdrowe włosy, pięknych partnerów i luksusowe apartamenty. Zazdrościmy talentu, urody i pieniędzy. Chcielibyśmy tak jak oni…

Materialy prasowe

Współczesne gwiazdy przestały być tylko ludźmi, stały się marką i produktem. Wiedzą o tym doskonale oni sami, jak i firmy wykorzystujące ich nazwiska. Dzisiaj już nawet nie wypada, żeby wzięta aktorka czy piosenkarka nie miała swojej linii perfum. Kolejne celebrytki projektują ubrania, buty, torebki i biżuterię. Dla jednych jest to sposób, by zarobić i utrzymać się na fali, dla drugich, by znaleźć kreatywne ujście dla swojej twórczej energii. I gdy już będziemy szczęśliwymi posiadaczami sukienki od Kate Moss, peruki od Paris Hilton i samoopalacza od Linsday Lohan, nie pozostanie nam nic innego, jak kupić łóżko od Brada Pitta. Bo okazuje się, że utalentowany aktor, który ostatnio zaczął realizować się także jako reżyser i producent, od lat fascynuje się architekturą i designem.

Szklany stół, łoże dla dwojga, marmurowa wanna i fotel z plastiku - to luksusowe meble zaprojektowane przez Brada Pitta, któremu nie wystarczyły cztery nominacje do Oscara i tytuł najseksowniejszego mężczyzny świata. Ambitny aktor w listopadzie 2012 roku zaprezentował światu limitowaną kolekcję przedmiotów do domu, którą stworzył wspólnie ze znanym rzemieślnikiem i przedsiębiorcą Frankiem Pollaro. Meble wykonane ze szlachetnych materiałów: wysokich gatunkowo fornirów, marmuru, stali i szkła, stylistycznie oscylują wokół gwiazdorskiego smaku Hollywoodu połączonego z prostotą i wykwintnością art déco. Ponoć przygoda Pitta z projektowaniem zaczęła się już w 1990 roku, kiedy to aktor zapisał się na kurs meblarski. Od tamtego czasu skrzętnie notował w notesie wszystkie swoje pomysły, licząc na to, że któregoś dnia uda mu się któryś z nich zrealizować. Udało się oczywiście.

Zobacz meble zaprojektowane przez Brada Pitta:

- To projekty piękne, ale i skomplikowane technicznie – mówił podczas prezentacji kolekcji Polarro - Wybraliśmy je wspólnie ze szkicownika Brada, który wypełniały tysiące rysunków. To są w stu procentach jego pomysły. Pomogłem mu jedynie z dopracowaniem detali, kwestiami inżynieryjnymi oraz doborem materiałów - dodaje przedsiębiorca. - Jednak to Brad podejmował ostateczne decyzje. Jest rozsądnym projektantem i rozumie prawa fizyki. Podziwiam jego pracę. Jak zapowiadają projektanci, premierowa kolekcja duetu jest zaledwie początkiem szerszej współpracy.

Kolejną gwiazdą na poważnie zainteresowaną designem i architekturą jest Lenny Kravitz. Muzyk od 2003 r. prowadzi w Nowym Jorku firmę Kravitz Design, która skupia się przede wszystkim na komercyjnych i prestiżowych realizacjach takich jak hotele, domy, apartamenty czy rezydencje. W 2012 r. gwiazdor rocka zachęcony przez swojego serdecznego przyjaciela Philippe’a Starcka, postanowił wspólnie z nim zaprojektować kolekcję krzeseł „Kartell Goes rock”. Muzyk miał na nowo zinterpretować stworzony kilka lat temu projekt Francuza „Mademoiselle Chair”. Przerobił je według własnej wizji, nadając im nowy, świeży i oryginalny wygląd. Powstała ekskluzywna kolekcja sześciu krzeseł, wykorzystująca jako obicia materiały, skóry i futra. Wybór tych wzorów podyktowany był gustem Kravitza i Starcka, którzy w ten sposób podkreślili swoje nietuzinkowe osobowości.

Zobacz meble zaprojektowane przez Lenny'ego Kravitza:

Jeszcze jednym muzykiem doskonale radzącym sobie na polu designu jest producent i wokalista zespołu N.E.R.D. – Pharrell Williams. Gwiazdor od lat projektujący ubrania, buty i biżuterię, postanowił nie ograniczać się tylko do mody. Najpierw skonstruował rower, a teraz zabrał się za meble. Już pierwsza próba okazała się być dość ekstrawagancka – wykonane z pleksi i miękkiej skóry fotele „Mad Max” wyglądałyby całkiem zwyczajnie, gdyby nie to, że artysta postanowił zastąpić tradycyjne nogi metalowymi gąsienicami rodem z poligonu. Utalentowany muzyk sam przyznaje, że nudzi go tradycyjne wzornictwo i projektując szuka nieoczywistych inspiracji, które na pierwszy rzut oka mogą wydać się dziwne. Widać to też w najnowszej produkcji Williamsa. „The Tank Chair” stworzone dla firmy Domeau&Peres to plastikowe krzesła, które stoją na… ludzkich nogach. Efekt jest dość niezwykły. Dostępne w czterech kolorach (czarnym, żółtym, czerwonym i niebieskim) wydają się być doskonałą propozycją dla wszystkich tych, którzy chcą mięć w swoim wnętrzu coś oryginalnego.

Zobacz meble zaprojektowane przez Pharrella Williamsa:

Jak się okazuje, gwiazdorzy Hollywood radzą sobie znacznie lepiej z projektowaniem mebli i wnętrz niż ich towarzyszki. Ale oczywiście są wyjątki. Jednym z nich jest top modelka Cindy Crawford, jedna z najpiękniejszych kobiet świata, która po zakończeniu kariery na wybiegu chwytała się już wszystkiego – od kursów aerobiku, po kosmetyki i poradniki z dietami. Teraz przyszedł czas na wnętrza. Crawford zaprojektowała dla firmy JC Penney tradycyjną kolekcję mebli i akcesoriów dla domu – od pościeli i dywaników po sofy, łóżka i meble dla dzieci. Jak przyznaje, projektantką została przez przypadek. Zaczęło się od tego, że parę miesięcy wcześniej jeden z magazynów pokazał wnętrza jej luksusowego domu w Malibu. Artykuł zobaczyli szefowie firmy produkującej meble. Byli pod wrażeniem talentu Crawford i zaproponowali jej współpracę.

Zobacz meble zaprojektowane przez Cindy Crawford:

Wzorniczy trend, który wyznaczają hollywoodzkie gwiazdy, staje się obecnie coraz bardziej popularny. Nie inaczej dzieje się w Polsce, gdzie nasi lokalni celebryci w kooperacji z marką Paged Meble stworzyli kolekcje własnego oryginalnego designu. "Celebrities line" to pierwsza w Polsce kolekcja mebli stworzona na podstawie pomysłów ludzi świata show-biznesu. Natalia Kukulska zaprojektowała dębowe łóżko, Michał Piróg powyginane jak wstążka krzesło, a Olivier Janiak szafki na książki i płyty. Prototypy mebli stworzonych przez artystów zostały wystawione na aukcję internetową, z której dochód przeznaczono w całości na cele charytatywne.

Zobacz meble zaprojektowane przez polskie gwiazdy:

I tylko czekać jak kolejne znane nazwiska, które wcześniej z projektowaniem nie miały nic do czynienia, zaczną pojawiać się w salonach meblarskich. W końcu marka w dzisiejszych czasach to już bardzo wiele.

Materiały prasowe

Łoże dla dwojga zaprojektowane przez Brada Pitta.

Materiały prasowe

Marmurowa wanna zaprojektowana przez Brada Bitta.

Materiały prasowe

Szklany stół zaprojektowany przez Brada Pitta.

Materiały prasowe

Fotel z plastiku zaprojektowany przez Brada Pitta.

Materiały prasowe

Stół zaprojektowany przez Brada Pitta.

Materialy prasowe

W 2012 r. gwiazdor rocka zachęcony przez swojego serdecznego przyjaciela Philippe’a Starcka, postanowił wspólnie z nim zaprojektować kolekcję krzeseł „Kartell Goes rock”.

Materialy prasowe

Muzyk miał na nowo zinterpretować stworzony kilka lat temu projekt Francuza „Mademoiselle Chair”.

Materialy prasowe

Przerobił je według własnej wizji, nadając im nowy, świeży i oryginalny wygląd. Powstała ekskluzywna kolekcja sześciu krzeseł, wykorzystująca jako obicia materiały, skóry i futra.

Materialy prasowe

Muzyk od 2003 r. prowadzi w Nowym Jorku firmę Kravitz Design, która skupia się przede wszystkim na komercyjnych i prestiżowych realizacjach takich jak hotele, domy, apartamenty czy rezydencje.

Materiały prasowe

Najnowsza produkcja Williamsa to „The Tank Chair” stworzone dla firmy Domeau&Peres. Są to plastikowe krzesła, które stoją na… ludzkich nogach.

Materiały prasowe

Poprzedni projekt Pharrella to wykonane z pleksi i miękkiej skóry fotele „Mad Max”, które wyglądałyby całkiem zwyczajnie, gdyby nie to, że artysta postanowił zastąpić tradycyjne nogi metalowymi gąsienicami rodem z poligonu.

Materiały prasowe

Utalentowany muzyk sam przyznaje, że nudzi go tradycyjne wzornictwo i projektując szuka nieoczywistych inspiracji, które na pierwszy rzut oka mogą wydać się dziwne.

Materiały prasowe

Efekt jest dość niezwykły. Dostępne w czterech kolorach (czarnym, żółtym, czerwonym i niebieskim) wydają się być doskonałą propozycją dla wszystkich tych, którzy chcą mięć w swoim wnętrzu coś oryginalnego.

Materiały prasowe

Kanapa zaprojektowana przez Cindy Crawford.

Materiały prasowe

Podnóżek zaprojektowany przez Cindy Crawford.

Materiały prasowe

Komoda zaprojektowana przez Cindy Crawford.

Materiały prasowe

Łóżko zaprojektowane przez Cindy Crawford.

Paged Meble

Olivier Janiak stworzył zestaw półek na książki i płyty CD lub DVD, który nazwał „Zestawem Intelektualnym”.

Paged Meble

Krzesło zostało zaprojektowane dla Paged Meble do kolekcji Celebrities line.

Paged Meble

Michał Piróg nawiązał do wstążeczek, symbolizujących walkę z chorobami XXI wieku i tak powstało niecodzienne krzesło.

Paged Meble

Natalia Kukulska zaprojektowała dla Paged Meble do kolekcji Celebrities line wyjątkowe łóżko z litego drewna.

Paged Meble

Półki zostały zaprojektowane dla Paged Meble do kolekcji Celebrities line.

Tematy:

Nieprawidłowy email