Mieszkaj jak Jackie Kennedy

Miała doskonały gust. Była ikoną stylu dla milionów kobiet na całym świecie. Słynęła ze słabości do dużych okularów i pastelowych kostiumów. Zobacz wnętrza, które mogłaby pokochać Jackie Kennedy.

EASTNEWS

To właśnie dzięki staraniom Jacqueline Kennedy dokonano renowacji Białego Domu, zabezpieczając cenne kolekcje sztuki i mebli. Przedstawiamy kilka rezydencji, w których JO z pewnością dobrze by się czuła.

Plan amerykański

Henry Wilson/Red Cover/EAST NEWS

Kadr jak z salonów Białego Domu, wnętrz dobrze znanych telewidzom całego świata z wielu programów informacyjnych. Właśnie w takiej scenerii amerykańscy przywódcy zwykli przyjmować swoich gości. Ma być pięknie, efektownie, wygodnie i dostatnio. A więc luksusowe tkaniny, bogate draperie, stylowe meble. Ten styl kocha także złote detale.

Stara dobra klasyka

Mark Scott/Gap Interiors/EAST NEWS

Amerykański rozmach oznacza nie tylko obszerny metraż, ale też upodobanie do luksusowych materiałów. W luksusowym wnętrzu jest miejsce tylko dla luksusowych sprzętów. W tym gabinecie meble wykonano z najlepszych gatunków drewna. A ich forma, podyktowana modą lat 60. została doceniona również przez późniejsze pokolenia. Klasyka się nie starzeje.

Siła koloru

Vorillon Dominique /Hemis/EAST NEWS

Jest raczej pewne, że Jackie Kennedy dobrze poczułaby się także w salonie z lat 70. To wnętrze zaprojektowano z dużym rozmachem i wyobraźnią. Obszerne, wysokie, z gigantycznym oknem, które łączy pokój z tarasem i ogrodem. Boazeria w kształcie dużych kasetonów w odcieniu złocistego orzecha; kominek – w drewnianej zabudowie. A do tego – galeria dizajnerskich mebli.

b][Szklana ściana

Andreas Von Einsiedel/EAST NEWS

Gigantyczny segment kuchenny podzielony na okienka. W okienkach – rowkowane szkło, jedna z najbardziej charakterystycznych cech wnętrz lat 60. i 70. Taka szyba nie przesłania zawartości kredensu, ale też nie ujawnia jej do końca. Jest rasowa i dyskretna. Na środku – kolorowe misy foteli z lat 70. i typowy barowy stolik. Wszystko w (dobrym ) stylu.

Chcecie poznać miejsce, gdzie o aranżacji wnętrz wiedzą wszystko? Zajrzyjcie na [URL=https://www.westwing.pl/]WESTWING.PL!

Tematy:

Nieprawidłowy email