Kuchnia plus jadalnia

Zaaranżowanie aneksu kuchenno-jadalnianego wymaga zdyscyplinowania w aranżacji. Skoro te dwa pomieszczenia tworzą praktycznie jedną przestrzeń, dobrze jest zachować jednorodność w stylu. Umiejętnie zaplanowane szczegóły zadbają o symboliczne zaznaczenie różnych funkcji tych wnętrz.

Stefan Thurmann/Picture Press/East News

Rustykalnie

Grube belki charakterystyczne dla stylu wiejskich domów optycznie obniżają sufit. Przez to wnętrze wydaje się być bardziej przytulne.

Wspólny kolor

Śnieżnobiałe ściany harmonizujące z kolorem szafek kuchennych tworzą przejrzystą, otwartą kompozycję.

W pigułce

Sprzęty kuchenne zredukowano do minimum. Wystarczy kuchenka i kilka otwartych półek. Blat do przygotowania posiłków i zlewozmywak umieszczono na miniwyspie z lewej strony.

Rustykalnie

Grube belki charakterystyczne dla stylu wiejskich domów optycznie obniżają sufit. Przez to wnętrze wydaje się być bardziej przytulne.

Efektownie

Duża lampa o modnym kształcie klosza nawiązuje kolorystycznie do tylnej ściany półek w kuchni. Skoncentrowane światło jest doskonałe do oświetlenia jadalnianego stołu.

Wzorów moc

Zmiksowane wyraziste desenie fotelowych pokrowców nie wywołują oczopląsu, bo łączy je spójna kolorystyka. Ożywiają za to całe wnętrze utrzymane w łagodnej, neutralnej stylistyce.

Strefa pokojowa

Przestrzeń jadalnianą warto symbolicznie wydzielić małym dywanem. Tkanina ociepli klimat wokół miejsca, które łączy domowników przy wspólnych posiłkach.

Tematy:

Nieprawidłowy email