Krzesła domu mody Marni pomagają w resocjalizacji

W ramach projektu “100 chairs” marka Marni przedstawia zaprojektowaną przez siebie kolekcję siedzisk na rok 2013. Modele i kolory foteli nawiązują do modernistycznego wystroju wnętrz. Projekt włoskiego domu mody powstał jako inicjatywa wspierająca resocjalizację byłych więźniów.

Marni

Kolekcja składająca się z foteli, krzeseł, kozetek i stołów, wzbogacona jest także o kolorowe egzemplarze zaprojektowane specjalnie dla dzieci. Zresztą wszystkie meble z kolekcji Marni wykończone są niezwykle kolorowymi tkaninami w ciekawych zestawieniach materiałów. Wszystkie elementy kolekcji zostały stworzone ręcznie, przez byłych więźniów z Kolumbii. Tym samym projekt „100 chairs” przyczynia się do resocjalizacji skazanych osób, które ponownie uczą się funkcjonowania w społeczeństwie.

Marni

Ale to nie koniec atrakcji, albowiem każdy może stworzyć własne krzesło, które stanie się częścią kolekcji. Taką możliwość mają goście wystawy, która odbywa się we wnętrzach należących do Marni przy viale Umbria 42 w Mediolanie. Wszystkie meble Marni tworzone są z materiałów pochodzących z recyclingu i takie też elementy do dyspozycji dostają początkujący projektanci. W taki sposób nie dość, że piękne, to jeszcze ekologiczne meble z duszą od Marni, godnie wypełniają nowoczesne przestrzenie. Polecamy!

Marni
Marni

Tematy:

Nieprawidłowy email