Georetro - nowa klasyka

Stolik Georetro to wariacja na temat klasycznego siedziska w kształcie nerki z nowoczesnym geometrycznym modelem dla indywidualistów.

melounge.pl

Inspiracją dla Marcina Laskowskiego z Melounge studio były modne w latach 70 stoliki – nerki. Stolik z założenia miał nawiązywać do klasycznego modelu, jednak projektant nadał mu współczesną formę. Mebel stworzony został z myślą o osobach ceniących sobie indywidualizm we wnętrzach.

”Zależało mi na uzyskaniu specyficznej dla stolików retro lekkości tak, aby forma unosiła się na delikatnych nogach. Nie było to łatwe gdyż chciałem, aby nogi stanowiły całość razem z blatem. Zależało mi również na utrzymaniu trzech nóg. W rezultacie powstał projekt, który jest rozwiązaniem wszystkich moich oczekiwań. Jest bardzo stabilny, można go łączyć z innymi stolikami tworząc ciekawą i atrakcyjną dla wnętrza bryłę – opowiada o swoim projekcie Marcin Laskowski.

Stolik Georetro wykonany jest z lakierowanej sklejki brzozowej. Podczas prac wykończeniowych zadbano o ukrycie łączeń, przez co mebel sprawia wrażenie jednolitej bryły. Stoliki występują w kilku rozmiarach i kolorach. Geometrycznie powycinana forma jest bardzo ustawna, dzięki czemu stoliki można zestawiać, tworząc własne kompozycje.

Tematy:

Nieprawidłowy email