Forms in nature

Para duńskich projektantów Thyra Hilden i Pio Diaz stworzyła niezwykły żyrandol Forms In Nature, nad którym zachwyca się cały świat. Zobaczcie wideo!

Zdjęcia vuMag BlueServices

Para duńskich projektantów Thyra Hilden i Pio Diaz stworzyła niezwykły żyrandol Forms In Nature, nad którym zachwyca się cały świat.

Cały koncept polega na niezwykłej grze świata i cieniom, które rzuca na ścianę żyrandol. Wyglądają jak niesforne i mroczne gałęzie ogromnego drzewa. – Zastosowaliśmy bardzo proste działania w postaci nasilenia jasności w centrum naszej kompozycji, światło przekształca przestrzeń i tworzy ogromny kontur gałęzi drzewa. W miarę natężenia źródła światła te cienie na ścianach są coraz bardziej fascynujące i mroczne.

Zdjęcia vuMag BlueServices

Hilden i Diaz powiedzieli w jednym z wywiadów, że najbardziej inspirowali się postacią niemieckiego biologa , Ernsta Haeckela, który zasłynął monumentalna pracą katalogowania i oznaczania zwierząt i roślin. – Byliśmy również pod wrażeniem obrazów Caspera Friedricha. On zawsze konfrontował człowieka z dzikością natury.

Zdjęcia vuMag BlueServices

Żyrandol został wyprodukowany ze specjalnego plastiku odpornego na światło LED, a sam szkielet z kolei powstał w technologii 3D.

Zdjęcia vuMag BlueServices

Żyrandol możecie zamówić poprzez stronę artystów. Jego cena jest nieznana.

Zobaczcie wideo prezentujące to świetlne cacko.

Tematy:

Nieprawidłowy email