ArtN - centrum w dawnej fabryce Norblina - nowe miejsce na mapie Warszawy

Dawna fabryka Norblina już niedługo zamieni się w królestwo dobrego smaku, cokolwiek byśmy mieli na myśli! Studio PRC Architekci przygotowało wielofunkcyjny projekt rewitalizacji postindustrialnej przestrzeni tego miejsca.

ArtN - materiały prasowe

ArtN to unikalny projekt, któremu przyświeca jedna, ważna myśl: uczynić z tego miejsca centrum otwartą, wyjątkową i nowoczesną przestrzeń. Twórcom zależało na tym, aby połączyć to, co już istnieje z tym, co może zaistnieć. Nowy projekt to połączenie poszanowania historii i zabytkowego charakteru tego miejsca z nowoczesną kubaturą i dostosowaniem do wymogów współczesnych funkcji architektonicznych.

ArtN - materiały prasowe

Projekt zakłada, że na 64 tysiącach mkw powierzchni użytkowej powstanie miejsce tętniące życiem wielkiego miasta, miejsce spotkań, pracy, zakupów i kultury.

ArtN - materiały prasowe
ArtN - materiały prasowe
ArtN - materiały prasowe

Na górze powstaną biura, a na poziomach -1, 0 oraz 1 powstaną handlowe uliczki dawnej fabryki Norblina ze sklepami, licznymi kawiarniami i restauracjami a także z Otwartym Muzeum Dawnej Fabryki Norblina i BioBazarem z produktami eko.

ArtN - materiały prasowe

Projekt ArtN zakłada zachowanie 10 budynków oraz 44 kompleksów maszyn wpisanych do rejestru zabytków. Elementy te zostały wkomponowane w projekt i stanowią ważny, również estetycznie, element całego kompleksu. Co ważne, zabezpieczony zostanie również zabytkowy portal – pozostałość pod dawnej Willi Norblinów, znajdujący się na tym terenie.

ArtN - materiały prasowe

Zakończenie realizacji całej inwestycji planowane jest na przełom 2017/2018 roku. Jednak już teraz możemy oglądać specjalnie przygotowane wizualizacje, które są dowodem na to, że ArtN pod wieloma względami będzie bardzo ciekawym miejscem na mapie Warszawy!

ArtN - materiały prasowe

Tematy:

Nieprawidłowy email