Metamorfoza wnętrza

Dbanie o siebie jest społecznie przyjętą normą. Staramy się dobrze wyglądać, kupujemy nowe ubrania, stosujemy zabiegi na twarz i ciało. A jak dbamy o dom? W końcu to azyl, w którym chronimy się przed światem i zbieramy siły na nowe wyzwania. To miejsce, które powinno być dla nas przyjemne i relaksujące. I jemu od czasu do czasu należy się mała metamorfoza. Przedstawiamy 5 sposobów na szybkie (i tanie) odświeżenie wnętrza.

Foto: istock

Kiedy ostatnio zrobiłaś coś dla swojego domu? Kupiłaś nowy mebel, odświeżyłaś tapicerkę kanapy lub rozpaliłaś świeczki? Te małe detale sprawiają, że wnętrze staje się przytulne, a ty możesz przyjemnie spędzać w nim czas. Wystarczy kilka małych zabiegów, by tchnąć nowego ducha w twój ukochany dom. Oto pięć z nich:

1. Udekoruj ścianę

Puste ściany są tak samo praktyczne jak nudne. Tymczasem wystarczy kilka małych drobiazgów, by ocieplić wnętrze mieszkania. Zaletą ozdób ściennych jest to, że nie zabierają miejsca i nie zagracają przestrzeni. Pamiętaj jednak o umiarze – zbyt wiele dekoracji może przytłaczać. Poświęć jedną ścianę pokoju na rozwieszenie ulubionych dekoracji, a resztę zostaw bez ozdób. Bardzo ciekawie wyglądają rozwieszone w kontrolowanym nieładzie ramki ze zdjęciami. Ostatnio prawdziwym hitem są także naklejki z życiowymi sentencjami. Jeśli jednak nie chcesz zbytnio ingerować w strukturę ściany, zawieś na niej filmowe lub motywacyjne plakaty. Jeśli w twoim domu wiszą wzorzyste tapety, zrezygnuj z dodatkowego ozdabiania ścian.

2. Lustro – "powiększacz" przestrzeni

Marzy ci się większe lokum, ale na razie nie ma mowy o zmianie miejsca zamieszkania? Postaw na lustra! To stary, dobrze znany sposób na optyczne zwiększenie powierzchni. Kiedyś architekci wnętrz podchodzili do luster bardzo ostrożnie ze względu na przezorność klientów. Zbicie lustra przynosi nieszczęście, a ich powierzchnia jest trudna do utrzymania w czystości. Ostatnio jednak wiele się pozmieniało, albowiem coraz więcej elementów wystroju mieszkań, a nawet mebli zrobiona jest właśnie z luster. Weź jednak pod uwagę, że na ich powierzchni widać najmniejsze zabrudzenia i kurz, dlatego musisz liczyć się z częstym odświeżaniem szkła.

3. Zadbaj o nastrój

Diabeł tkwi w szczegółach i my, kobiety, doskonale o tym wiemy. Dlatego tak chętnie kupujemy zapachowe świeczki, ciepłe kocyki czy mięciutkie poduszki. To one sprawiają, że wnętrze mieszkania staje się ciepłe i przytulne. Zadbaj o to, by raz na jakiś czas zmieniać ich kolor. Gwarantuję, że ten prosty zabieg zupełnie zmieni charakter wystroju twojego wnętrza. Dobrym pomysłem jest także zakup nowego dywanu.

4. Żywe kwiaty

Zarówno te doniczkowe, jak i świeżo cięte są nieocenionym elementem dekoracyjnym mieszkania. Kwiaty tworzą niepowtarzalny klimat i „dodają życia” nawet najbardziej smutnemu miejscu, a co najważniejsze zapewniają przyjemny zapach przez kilka dni.

5. Odśwież meble

Mały lifting mebli zagwarantuje totalną metamorfozę wnętrza. Kup farbę do mebli i pomaluj drewnianą komodę na biały lub kremowy kolor. Znudziły ci się krzesła w jadalni? Postaw na nowe pokrowce do poduszek z przytulnymi wzorami.

Tych pięć najprostszych kroków spowoduje, że twój dom dostanie nowe życie i przytulny charakter.

Tematy:

Nieprawidłowy email