Top Lista Osobista #45: Dagmara Radzikowska

Wrzesień to mój miesiąc. Koniec z upałami, w końcu można założyć ukochany płaszczyk i pójść w miasto bez obawy że za gorąco, że duszno. Rześkie powietrze napędza do działania. Chce mi się więcej i więcej. We wrześniu budzę się z letniego snu i zaczynam się rozglądać, szukać nowych fascynacji na resztę jesieni.

Top Lista Osobista #46

Ronald Van Der Kemp

Natknęłam się na jego kolekcję, przeglądając Vogue Runway. I zaniemówiłam. Coś fantastycznego. Zabawa i lekkość w stylu lat trochę 70., trochę 80. i w końcu trochę 90. Drugi biegun kierunku mody, wytyczanego przez kultową już markę Vetements. Ronald Van Der Kemp pochodzi z Danii i wiele lat pracował dla przeróżnych firm, aż w końcu nadszedł ten dzień kiedy postanowił tworzyć pod własnym nazwiskiem. Dzięki Bogu! Jego „demi-couture” jest luksusowe, ładne i niegrzeczne zarazem. Od tego sezonu do kupienia na net-a-porter. Mój absolutny faworyt w tym sezonie. Kocham jego kolekcje!

Foto: vogue.com Ronald Van Der Kemp - kolekcja 2017
Foto: vogue.com Ronald Van Der Kemp - kolekcja 2017

Piękne, pachnące miejsce w Gdańsku

Gdańsk. Kolejny punkt na mapie Polski: sklepów z perfumami czy miejsc pięknych pod względem wystroju wnętrz? Jedno i drugie. Galilu to znana z niszowych zapachów i kosmetyków perfumeria. Ale to przede wszystkim piękne miejsca. Są jak pudełka z najpiękniejszymi prezentami, małymi i baaardzo cennymi. Nie chce się z nich wychodzić nie tylko z powodu nieznanych zapachów i ozdobnych flakonów. Te wnętrza wciągają. Dwa pierwsze wnętrza Galilu były „białe” (Hotel Europejski, Warszawa, ul. Burakowska Warszawa), trzecie  dla mnie było „musztardowe” (ul. Koszykowa, Warszawa), czwarte Kraków (nie widziałam, błąd!!!). Teraz Gdańsk – chłodna zielono-niebieska mięta + czerwony chwilami mebel projektu Frederica Malle’a. Ten najsłynniejszy na świecie perfumiarski „nos” projektuje regały na swoje zapachy do każdego salonu w którym je sprzedaje. Za  każdym razem jest inny. Kropka nad „i” w tej przestrzeni to elementy drewna. Autorką wnętrza w Gdańsku jest Marta Napiórkowska-Łosin z Mana Design. Odwiedź koniecznie to miejsce jak będziesz w okolicy: nie tylko po to, żeby kupić perfumy – GaliLu, ul. Szeroka 15/17, Gdańsk.

Foto: Galilu Perfumeria Galilu w Gdańsku
Foto: Galilu Perfumeria Galilu w Gdańsku

ARE Magazine

Magazyn o tym, co jest piękne w życiu. Miałam przyjemność pracować latem przy jego tworzeniu. Z niecierpliwością czekam na pierwszy numer, który ukaże się już na początku listopada. Znajdziecie tam ciekawe teksty o ludziach i miejscach. Mnóstwo przepięknych zdjęć, bo ten magazyn ogląda się chwilami jak album. To wydanie przepełnione jest melancholią i refleksją.  Ja opowiadam w nim pewną modową historię, którą sfotografowała Zosia Promińska, a główną bohaterką jest dziewczyna z okładki, modelka Maddie Kulicka. Razem z Michałem Bieleckim, który robił włosy i Izą Kućmierowską (makijaż), spędziliśmy uroczy dzień w parku, wokół ruin starego dworku. Magazyn już za moment idzie w świat, w Polsce można go będzie zamówić na www.orphica.com

Foto: Materiały prasowe ARE Magazine

Tom Ford powraca

Tom Ford powraca. Tym razem nie do mody, ale do filmu. Jeszcze nic nie wiem i chyba nie chcę wiedzieć. Chcę go zobaczyć i zachwycić się tak samo, albo jeszcze bardziej jak w przypadku „Samotnego mężczyzny”. Obejrzyj zapowiedź. Po tych 2 minutach już widać, że będzie to uczta dla zmysłów. Obraz to najlepsza broń Toma Forda. Wielcy projektanci mody powinni robić filmy. Polska premiera 18 listopada: „Nocturnal Animals” czyli „Nocne zwierzęta”.

Foto: Materiały prasowe Nocturnal Animals w reżyserii Toma Forda

Jesienią będę nosiła sukienki

Tej jesieni w sklepach w końcu można kupić normalne  sukienki. Normalne, to znaczy nie mini, w których najlepiej wygląda się góra do 33 lat – pewnie każda z was ma inną granicę wieku… Osobiście nie przepadam za tymi zbyt krótkimi i jestem przeszczęśliwa, że w końcu tej jesieni będę chodzić w sukienkach. Duży, naprawdę duży wybór długich sukienek ma bardzo popularna sieciówka H&M. Kupiłam już jedną, zaraz kupię drugą a potem pewnie trzecią… Taki mam plan na najbliższe miesiące: długie sukienki, krótkie kurteczki i botki lub kozaki. Nie wykluczam również poszarpanych przykrótkich dżinsów do tego, czyli pod sukienkę! Idealnie.

Materiały prasowe H&M

Pokolenie Slashies

Kolejne doświadczenie z lata. Reebok nakręcił krótki film o pokoleniu Slashies. Projekt nosi nazwę „Reebok Classic Perfect Split”. Slashies to ludzie, którzy oprócz regularnej pracy, pozwalającej na opłacenie rachunków, mają wiele innych aktywności zawodowych w których realizują swoje pasje. Do projektu zaproszono rapera Tego Typa Mesa, projektantkę Aretę Szpurę, dziennikarza Rafała Gruszkiewicza, aktora Nikodema Rozbickiego i modelkę Charlotte Tomaszewską. Spędziłam z ekipą i bohaterami filmu 2 dni. Poznałam ciekawych ludzi, ich miejsca i zwyczaje. Powstał bardzo liryczny obraz o życiu w biegu. Na przekór szybkiemu rytmowi film jest „przezroczysty” i spokojny. Twórcy obrazu, reżyser Daniel Jaroszek i operator Mateusz Dziekoński w poetycki sposób przedstawiają bohaterów. W zwolnionym tempie widzisz, ile się dzieje w ich głowach. To bardzo inspirujący do działania dokument. Polecam absolutnie!

Tematy:

Nieprawidłowy email